Odpowiedzi

2010-01-25T16:22:11+01:00
Moim zdaniem dobrze jest żyć w 21w.
Zapytałam kiedyś moją mamę jak to było w szkole za jej czasów?
Tak więc zaczęła mi pokrótce opowiadać;
Kary było bardzo surowe nawet za małe przewinienie.
Nauczyciele byli bardzo wymagający(to akurat dobra cecha),ale również konsekwentni.
Był bardzo mały dostęp do źródeł które mogły pomoc w nauce i odrabianiu zadań.
Oraz"Prawa i obowiązki ucznia";
oczywiście były jakieś prawa ucznia,ale niezbyt konkretne.
Kiedyś nie istniała taka osoba jak"rzecznik praw ucznia",a teraz do tej osoby można złożyć wszelkie zażalenia związane z nauczycielami i nie tylko, ale także prośby.
Wydaje mi się również że nauczyciele zmienili podejście do dzieci są;wyrozumiali,pomagają w nauce,starają się aby każdy coś z danej lekcji wyniósł tzw:przede wszystkim wiedzę ale także jakiś morał.
W dzisiejszych czasach nauczyciele są naszymi przyjaciółmi i pomagają nam w wszelakich trudnościach i z nauką ale również w codziennych naszych trudnościach.
Gdy ma się kontakt z wyrozumiałymi nauczycielami którzy lubią się z nami pośmiać a czasem nawet po wygłupiać to lekcje są ciekawe i mile spędzone.
Ciężko mi jest sobie wyobrazić szkolny schemat właśnie za czasów naszych rodziców bądź dziadków a to zapewne że w dzisiejszych szkołach jest zupełnie inaczej.
Teraz każdy uczeń jest traktowany tak samo,ma takie same prawa i obowiązki.
Choć czasem się zdarza że jakiś nauczyciel faworyzuje jakiegoś ucznia bo np:wykracza poza dany obszar umiejętności i cechuję się wybitnym ilorazem inteligencji i dlatego traktuje go inaczej niż innych uczniów,choć tak wcale nie powinno być kiedyś tak właśnie było.
Wszelkie;apele,kiermasze szkolne,dyskoteki szkolne/klasowe,wycieczki klasowe,konkursy i inne przyjemności dawniej wcale i to wcale tego nie było a gdzież tam jakiś nauczyciel angażował by się w takie rzeczy...
teraz nauczyciele z przyjemnością angażują się w takie sprawy.
.....
(Jeszcze coś dopisze)
;p


2 3 2