Odpowiedzi

2010-01-25T16:07:09+01:00
Ideakna rodzina powinna mieć do siebie zaufaniie i nie bać się siebie na wzajem.....idealna rodzina powinna też kochać i się rozumieć.nie powinno być konfliktów..
5 2 5
2010-01-25T16:07:41+01:00
W idealnej rodzinie każdy każdego powinien wspierać oraz powinni sobie pomagać. Członkowie rodziny powinni być traktowani na równoważni , oraz powinni się świetnie. Idealna rodzina to nie tylko szanowanie się czy wspieranie się ale to co łączy wszystkich członków czyli szacunek , tolerancja i osobowość te cechy tak naprawdę są czynnikami budowy rodziny.
3 3 3
2010-01-25T16:08:28+01:00
Dla większości z nas idealna rodzina powinna się składać z obojga rodziców. Nasze społeczeństwo przyjmuje to za standard. Można w tym przypadku rozpatrywać również potencjalną liczbę dzieci. Jednak jest to dość skomplikowane zagadnienie i trudno w tu cokolwiek uśredniać. Jak powinny wyglądać relacje w rodzinie? Powinny być one oparte na zaufaniu i wzajemnym szacunku. Ważna jest atmosfera bezpieczeństwa. Jest to jedna z podstawowych potrzeb człowieka. Bez niej jakikolwiek rozwój jest niemożliwy. Rodzina musi być dla nas oparciem, bezpieczną przystanią, do której zawsze możemy wrócić w trudnych chwilach. Bardzo ważne jest również wzajemne porozumienie, wyrozumiałość. Stosunki w rodzinie nie mogą opierać się na zasadzie do ut des. Ta zasada obowiązuje jedynie w stosunku do świata zewnętrznego. Niezwykle istotna jest ponadto otwartość, przepływ informacji, komunikatów nie może być zaburzony. Właśnie to jest bardzo często przyczyną wielu konfliktów i nieporozumień. Jakie uczucie powinno spajać relacje w rodzinie? Odpowiedź jest oczywista – miłość. To wystarczy by stworzyć idealna rodzinę. Czy takie rodziny istnieją? Myślę, że każda rodzina posiada, chociaż jedna cechę, która umożliwiłaby zaklasyfikowanie jej do tego zaszczytnego grona.
7 4 7