Odpowiedzi

2010-01-25T16:31:39+01:00
Akcja rozgrywa się na Pandorze - księżycu planety Polyphemus w układzie Alfa-Centauri. Tamtejsze środowisko przypomina ziemską biosferę, a na Pandorze występują bogate złoża Unobtainium - niezwykle cenny minerał, który nie występuje w naszym układzie słonecznym, a rozwiązałby światowy kryzys energetyczny.
1 5 1
2010-01-25T16:36:05+01:00
Akcja filmu toczy się na planecie zwanej Pandora. Krajobraz na niej zdecydowanie różni się od tego ziemskiego. Większość planety porasta gęsta dżungla,ogromne drzewa oraz dziwne barwne rośliny. Tworzą one wspólnie harmonijny ekosystem, do którego należą również tubylcu rasa Na'Vi. W innym zakątkach tej planety można spotkać wielkie unoszące się w powietrzy góry, które są miejscem życia wielu gatunków zwierząt. Natomiast pod powierzchnią ziemi znajdują się cenne minerały, które ludzi starają się dostać za wszelką cenę.
2010-01-25T17:20:52+01:00
Akcja najnowszego filmu Jamesa Camerona pt. "Avatar" rozgrywa się na księzycu Pandora znajdującym się w układzie Alfa Centauri A (ACA). Powierzchnię tegoż księżyca porastają lasy równikowe podobne do tych w Amazonii. Pandora jest domem dla tysięcy unikalnych gatunków zwierząt. Większość z nich ma 6 kończyn, wyjątkiem jest rasa Na'vi przypominająca ludzi. Wszystkie zwierzęta i rośliny pandory mają właściwości flurescencyjne. Oprócz flory i fauny księżyc ten posiada niepowtarzalne złoża minerałów. Najbardziej pożądanym przez ludzi najeżdzających Pandorę jest unobtanium warte 20 milionów dolarów za jeden kilogram.