Odpowiedzi

2010-01-25T16:47:04+01:00
Bóg pomieszał ludziom języki podczas ich wspólnego dzieła wznoszenia wieży aż do Nieba.
Od razu nasuwa się pytanie Dlaczego ? Wydaj mi się iż Bóg nie tyle nie chciał żeby mu dorównac, ale chciał ukarać człowieka za jego pychę i chciwość. Człowiek budując wieżę nie chciał dotrzeć do Boga, tylko jemu dorównać tym samym negując prawdziwą boskość i niwelując autorytet Boga, któremu wedle myślenia Babilończyka, można dorównać i zastąpić.
W Wiezy Babel jest przesłanie ,że nic nie ma znaczenia bez indywidualnego wymiaru Miłości bez własnego i osobistego doświadczania życia.
Niszcząc Wieżę Babel Bóg uratował ludzi przed niechybną ułudą świadomości zbiorowej. Nie wiedzieli komu tak na prawdę budują tą Wieżę . To samo dzieje się w czasach obecnych . Budowana jest zbiorowa sieć powiązań globalnych. Kto ma pieniądz żądzi światem ,ale to ułuda - obłędna Wieża Babel zbudowana przez możnych tego świata , którym wydaje się ,że są równi Bogu. To runie tak jak tamta Wieża, któregoś dnia ... już niedługo... a potem nastanie czas szczęśliwości dla tych, którzy zaufają Bogu
Należy mieć umiar w wielu rzeczach i znać swoje miejsce, nie każdy może być idealny a już na pewno nikt nie może być Bogiem. Bóg więc poucza nas przez tą opowieść żebyśmy potrafili rozsądzić i być roztropni w swoich poczynaniach. Bo pycha zgubi człowieka.
7 3 7