Czy współczesni ludzie polacy nasladuja obce wzory??? Jak oceniasz to zjawisko??? Praca na A4! Prosze o bardzo pilna pomoc to mi jest potrzebne na teraz niewiem co mam rozbic a jak nie mozecie pomoc to chociaz przeslijcie mi link na strone na ktorej to napewno znajde!!! Z gory dziekuje;****

2

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-25T17:10:42+01:00
Myślę, że wiele współczesnych Polaków naśladuje obce wzory. Uważam, że jest to bezsensowne i bezefektowane. Przykładem mogą być gwiazdy: aktorzy, piosenkarze. Wiele ludzi za wszelką cenę próbuje się do nich upodobnić. Ubierać się identycznie, czesać, wyglądać. Mają nadzieję, że dzięki temu staną się zauważalni, docenieni. Efekt jednak jest zupełnie odwrotny. Ludzie próbujący naśladować `obce wzory` są spostrzegani jako dziwaki. Mijając na ulicy mini Dodę czy wokalistę zespołu Feel jesteśmy nawet skłonni do przerażenia, obrzydzenia. Uważam, że jest to pewnego stopnia kopiowanie czyjegoś stylu. Ogólnie rzecz biorąc naśladowanie kogoś, o kim wiemy bardzo niewiele jest zupełnie bezsensowne, nie ma najmniejszej przyszłości. Jeśli chcemy się na kimś wzorować, pownniśmy wybrać osobę mądrą, godną podziwu. Kierowanie się kimś w życiu nie polega na kopiowaniu całego jego wnętrza i wyglądu zewnętrzengo. Jest to duchowe poleganie na danej osobie, traktowanie jej jak autorytetu. Uważam, że wiele osób nie radzi sobie z samym sobą. Próbuje naśladować kogoś, kogo zna tylko i wyłącznie z wyglądu. To przykre, jednakże autentyczne.
17 3 17
2010-01-25T17:15:39+01:00
Współcześni ludzie sa zbyt malo oryginalni. Stawiaja raczej na kopiowanie innych. Brak im pomyslow na wlasna indywidualnosc, bo to kosztuje zbyt duzo trudu, wysilku, a czesto nawet czasu. Bo po co starac sie byc innym, wyrozniajacym sie skoro moge byc jak kameleon i wtopic sie w tlum, stajac siie niezauwazalnym?? Ale czy wlasnie o to chodzi w naszym krotkim zywocie??
W dzisiejszych czasach Polacy wyjezdzaja za granice za poprawa warunkow zycia, za pieniedzmi za nowymi doswiadczeniami. Ich wyjazd kojarzy sie z nowym lepszym jutrem, z nowymi mozliwosciami i osiagnieciami. Polacy wyjezdzajacy za granice zyja w nowym swiecie, nowej kulturze nowych obyczajach, nowych srodowiskach i z nich czerpia wzorce, te dobrei te zle. Obserwujac swoje miejsca pracy, miejsca w ktorych spedzaja wolny czas wyciagaja wnioski, znajduja roznice jakie wystepuja w tych roznych krajach. Dzieki nim moga cos zmienic w swoim kraju, w swoim rodzinnym miescie, w gronie przyjaciol.
z takiej wyprawy po nowe doswiadczenia mozemy przywiesc ze soba wiele wspomnien, wiele nowych sposobow na lepsze zycie, na efektywniejsza prace, na roplanowanie swojjego czasu, zycia. dzieki temu wszystkiemu mozemy opiowac styl zycia innych ludzi, bo obserwacje nam w tym pomagaja. Kopiujemy styl ubierania sie, kopiujemy styl wypowiadania sie innych osob, a nawet sposob w jaki chodza. Nie ma wyjatku od reguly , jesli chcemy komus zaimponowac zazwyczaj kopiujemy zachowani ktore jego zdaniem sa ciekawe, fascynujace, lecznie zapominajmy o oryginalnosci o tym kim jestesmy. Bo nie zawsze kosmopolityzm sluzy wylacznie dobru. Czasem jest przyczyna ogromnych porazek.
10 4 10