Odpowiedzi

2010-01-25T17:23:28+01:00
Dzieci muszą mieć swoję prawa by mogły poczuć się godnie w naszym dotychczasowym świecie. Prawami dzieci są przedewszystkim możliwość edukacji lub prawo do wychowywania się w godnych warunkach. Każde prawo jest ważne, ale nie należy z nimi przesadzać. Trudno jest wyobrazić sobie świat w którym pięcio letnie dziecko głosuje na prezydenta... Nie dość, że musiały by zostać utworzone specjalne ankiety dla dzieci, które należało by np. pokolorować to jeszcze prezydent przez tę część społeczności został by wybrany na chybił trafił...Dlatego też nie wszystkie prawa nadają się dla dzieci...( mam nadzieje, że długość odpowiednia).
14 3 14
2010-01-25T17:25:24+01:00
Dzieci muszą mieć swoje prawa, ale...
Dzieci musza miecs woje prawa ale nie mozemy pozwolic zeby "weszly "rodzicom na glowe . nie sztuka jest dziecko ograniczac ale sztuka jest je zrozumiec i zaciekawic. Kazde dziecko jest innne i ma inne potrzeby. Dziecko powinno miec wolnosc ale powinno znac jej granice, powinno wiedziec jak nalezy postepowac a jakie zachowanie jest zakazane.
Prawo jest nam dane po to zeby mogly istniec rowniez zakazy.
Dzieci maja orawo do zabawy, moga cieszyc sie nia ale pod warunkiem ze nie prowadzi ona do sytuacji im zagrazajacych, czyli musza bawic sie bezpiecznie.
8 3 8