Napisz wypracowanie na jeden z wybranych tematów

a.) w jaki sposób twoja klasa może:dla motyli (...) miejsce zrobić w miastach i odkurzyć zakurzony błękit nieba ?

b.) opisz wygląd współczesnego miasta. wyraz własna opinie (dodatnią lub ujemną).

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T18:02:53+01:00
B)

Współczesne miasto jest brudne. Są same zanieczyszczenia i hałas z fabryk od samochodów. Jest dużo miejsc do pracy, dużo sklepów, aptek, miejsc do mieszkania itp. Parki pozwalają odetchnąć od całego brudu ulic i jezdni. Można tam wypocząć. Moim zdaniem dobrze że są już takie miasta. Jest wiele ciekawych rzeczy. Jest tylko jeden minus hałas i brud.
36 3 36
2010-01-25T18:11:11+01:00
Piszę o "b.)"
Współczesne miasto, jest głównie szare, smutne, ponure. Ludzie zagonieni chodzą ulicami zapatrzeni tylko w swój świat nie myśląc o niczym innym. Wszędzie kurz, dym, pył. Korki dają się we znaki i wszyscy ludzie są wiecznie podenerwowani, gdyż nie mogą spokojnie zdążyć do pracy. W wielkim mieście człowiek bardzo się męczy. Mieszka w ciasnym mieszkanku w bloku wiecznie podenerwowany. Wszystkie dni są takie same. Rodzice nawet nie potrafią dopatrzeć swoich dzieci. Siedzą one pod blokami i wychowuje ich ulica, podczas gdy mama z tatą pracują na najwyższych obrotach. Nie potrafią odpowiednio zagospodarować czasu dla swych dzieci, gdyż w życiu w mieści na pierwszym miejscu góruje praca. Jeszcze niedawno, dzieci ze wsi były wyśmiewane przez rówieśników mieszkających z mieście z tego względu, że mieszkają w wiosce. Jednak przyglądając się ostatnim kilku latom, można zauważyć, że lepiej mają się dzieci wychowane we wsi. Są one zadbane i potrafią się zachować, bo rodzice mają dla nich więcej czasu. W miastach rodzice pracują, a młodzież wychowuje ulica. Z tąd bierze się wandalizm i złodziejstwo wśród młodych ludzi. Z niedopilnowania przez rodziców dzieci, a to wszystko z powodu sytuacji jaka widoczna jest w dzisiejszych miastach. Oczywiście są też miejscowości, w których jest ładnie i kolorowo, lecz teraz to tylko nieliczne miasta.
Uważam, że ogólnie współczesne miasta są na minus. Wprawdzie piękne wieżowce i drapacze chmur zadziwiają swą wysokością, ale to tylko budowle służące do pracy - biurowce. W dzisiejszych czasach wszyscy myślą tylko o pieniądzach i wzbogaceniu się.
33 4 33