Odpowiedzi

2010-01-25T18:04:28+01:00
Rudy- Jan Bytnar
ur.6 maja 1921, zm.30 marca 1943, skatowany przez gestapo, harcmistrz, dowódca pluton Grup szturmowych, podporucznik AK, odznaczony krzyżem walecznym.Pochodził z rodziny inteligentnej.Miał piegowata twarz i rudawe włosy. Cała jego istota ześrodkowała się w jego oczach i czole, odzwierciedlając wybitną inteligencję.
Możesz jeszcze napisac jego odwagę i przykłady.
Zośka-Tadeusz Zawadzki
r.24 sycznia 1921r.,zm.20 sierpnia 1943r pod Sieczychami, Komendant rejonu Mokotów, Górny w organizacji "WAWER", podpr. AK,odznaczony Virtuti Militari i dwukrotnie krzyżem walecznym.Ojciec był profesorem natomiast matka była działaczką społeczną.Delikatna cera, reglarne rysy, jasnoniebieskie spojrzenie i włosy złociste, uśmiech zupełnie dziewczęcy, ręce o długłgich, sbtelnyvh palcach, wielka powściągliwość, pewien rodzaj nieśmiałości.
Alek-Aleksy Dawidowski
ur.3 listopada 1920r., zm.30 marca 1943r. od ran postrzałowych po akcji odbicia rudego , podharcmistrz, członek podziemnej organizacji "WAWER", dowódca drużyny Grup szturmowych, sierzant pochorązy AK, odznaczony krzyżem Virtuti Militari. Ojciec był kierownikiem fabryki, aresztowany w 1939r, rozstrzelony w 1940r..Był dryblasem, wysoki, szczupły, o niebieskich oczach i płowej czuprynie, ciągle się uśmiechał.


Mozesz jeszcze napisać
Chłopcy znali się z organizacji harcerskiej, uczęszczali do Warszawskiego gim. im. Stefana Batorego, przed wybuchem wojny wspólnie organizowali wycieczki krajoznawcze, w 1939r. zdali maturę i przygotowywali się do kontynuowania nauki na studiach wyższych.

wzięłam to z zeszytu.
LICZE NA NAJ
pozdro