Odpowiedzi

2009-10-03T11:33:12+02:00
Bog dopuszcza istnienia zla i dobra dlatego ze czlowieka skusil wazi zjadl jablko z drzewa do ktorego nie wolno sie bylo zblizac i wtedy czlowiek spostrzegl ze jest nagi wiec poczul co too jest wstyd ,zazdrosc,zlo i dobro.gdy bog sie zblizyl do niego to poznal ze adam zjadl jablko z drzewa a wtedy adam powiedzial ze ewa mu je dala wiec bog sie zwrocil do weza(szatana) i zekl ze on bedzie na wieki przeklety ze bedzie pelzal po ziemi ijadl pyl ,wtem zrwocil sie do ewy ktorej powiedzial ze bedzie z bolem rodzic dzieci a adamowi powiedzial ze bedzie z trudem zdobywal porzywienie dla swoich dzieci .wiec bog wygnal ludzi z ogrodu eden i postawil cherubinow przy bramie do ogrodu.ale dopiero maryja ktora tzw.matka boska ktora urodzila chrystusa ktory nas ludzi by odkupic nasze grzechy zostal powieszony na krzyzu .matka chrystusa jest zwana takze niewiasta ktora cierpiala wraz z jezusem ktora tez nas tak jagby nawracala.
jak cos to sobie tam cos pozmieniaj
1 1 1
2009-10-03T12:04:35+02:00
Napiszę to w kilku zdaniach. Ponieważ nic co nie ma antonimu nie może istnieć. Jest to świetnie wyjaśnione w książce ,,Spadające anioły". Nic, co nie ma swojej drugiej (tej gorszej) strony medalu nie istnieje. Gdyby nie zło, nie potrafilibyśmy stwierdzić, czy to co robimy jest dobre. Gdyby nie ból, nie wiedzielibyśmy, czy uderzenie się w twarz boli, czy to tylko inny rodzaj przyjemnego dotyku.
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-03T14:14:35+02:00
Bóg dopuszcza istnienie dobra i zła na świecie, bo chce pokazać człowiekowi jak żyć za pomocą kontrastów. Ludzka istota dostała wolną wolę, po to by z niej korzystać. Gdyby nie było dobra, to jak byśmy wyróżniali zło? Ta zasada działa również w drugą stronę. Swórca, chce abyśmy sami wybrali ścieżkę życiową, a on nas rozliczy z naszych decyzji po śmierci.
2 5 2