Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T18:37:32+01:00
Jak żyć, aby być w pełni człowiekiem.

Chyba każdy z nas zastanawiał się choć raz w życiu jakim jest człowiekiem. Czy jest się nim w pełni, a przynajmniej co powinniśmy czynić, aby takimi właśnie się stać. Ja spróbuję przedstawić, jak moim zdaniem trzeba żyć, aby móc o sobie powiedzieć, że jest się w pełni człowiekiem.

Dla wielu ludzi życie polega na zdobyciu odpowiedniego doświadczenia, znalezieniu dobrze płatnej pracy, zarabianiu pieniędzy. Ważne jest też dla nich, aby mieć dużo wolnego czasu, który mogliby poświęcać na przyjemności. Chcą także długo żyć i cieszyć się ciągłym zdrowiem. Dla nich oznacza to bycie w pełni człowiekiem.
Moim zdaniem, w życiu człowieka powinny się liczyć także inne rzeczy niż tylko zajmowane stanowisko, zawód, praca czy pieniądze. Według mnie trzeba żyć tak, by móc powiedzieć sobie: "jestem dumny z tego jak żyję". Jednak aby móc tak powiedzieć to trzeba żyć w odpowiedni sposób. Należy być dobrym dla innych ludzi, gdyż nie żyjemy sami na świecie. Jeśli będziemy otwarci i szczerzy, to inni będą tacy dla nas. Nie powinniśmy oceniać ludzi zbyt pochopnie. Zanim coś o nich powiemy, to należałoby ich lepiej poznać. Wcześniej należy postawić się sytuacji danej osoby i starać się zrozumieć jej zachowanie. Nie możemy, więc myśleć o sobie, gdyż to nam napewno szczęścia nie przyniesie. Nie należy bawić się uczuciami innych osób, gdyż to może im sprawić przykrość. Nikt nie chce być samotny, więc warto jest dbać o przyjaciół i relacje panujące w rodzinie. Uważam, że uczucia są bardzo ważne i mają bardzo duży wpływ na to jak żyjemy. Niestety nasze życie nie składa się z samych przyjemnych chwil. Kazdy człowiek doświadcza ciężkich momentów w swoim życiu. Przez cierpienia niekiedy uświadamiamy sobie, jak cenne są niektóre rzeczy. Zanim nie spotka nas coś przykrego, to możemy sobie nawet nie zdawać sprawy z tego co się naprawdę w życiu liczy. Bardzo cenna jest umiejętność przezwyciężania trudności, upór i wiara, że może być lepiej. W takich cieżkich chwilach bardzo cenni okazują się przyjaciele i rodzina. Prawdziwym szczęściej jest posiadanie takich przyjaciół, na których można liczyć w każdej sytuacji. Zarówno szczęśliwie jak i przykre momenty w naszym życiu, powinny nas czegoś uczyć. W ten sposób zbieramy doświadczenie, którym możemy się dzielić z innymi ludźmi.

Kiedy więc możemy powiedzieć, że ktoś jest w pełni człowiekiem? Sądzę, że jest się nim wtedy gdy pomaga się słabszym, dostrzega się problemy innych, stara się pomóc. Równie istotne jest dostrzeganie wartości takich jak miłość, przyjaźń, dobroć, ufność, współczucie. Trzeba żyć tak, by nie tylko samemu być szczęśliwym, ale także by inni byli szczęśliwi dzięki nam. Trzeba umieć się pogodzić z własnym życiem i tym jakie ono jest. To wszystko według mnie dopiero oznacza, że jest się w pełni człowiekiem.

Od razu mówię że z netu i liczę na naj:)