Witam Chodzi o zadanie dotyczące lektury "Mały Książe" Tak więc na początku w rozwinięciu muszą być 4 zdania o książce (kto ją napisał , że jest bajką filozoficzną itp.) w rozwinięciu musi znajdować się "co mały książe mówi o dorosłych i kogo poznaje na planetach + komentarze do tego jak się do tego odnoszę" a w zakończeniu musi być "na co chcę zwrócić uwagę aby nie dopuścić do samotności(gdy będę dorosły) i jak zrobić aby praca nie była monotonna tylko miła i przyjemna.

Z góry Dziękuje ^^

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-25T19:11:04+01:00
[[może będzie]] ^^

"Mały Książę" to filozoficzna opowieść, czasem nazywana baśnią, o spotkaniu na pustyni lotnika z tajemniczym małym chłopcem, przybyszem z innej planety.
Lotnik znalazł się na pustyni z powodu przymusowego lądowania. Mały Książę podczas swej wędrówki po Ziemi, poszukuje przyjaciela, a jednocześnie poznaje świat ludzi dorosłych, który często wydaje mu się zupełnie niezrozumiały. Próbuje znaleźć odpowiedź na dręczące go życiowe pytania. Od każdej ze spotkanych w czasie wędrówki postaci, uczy się czegoś, najczęściej o świecie dorosłych, który wydaje mu się niezrozumiały. Ludzie w nim żyjący na ogół zapatrzeni są wyłącznie w siebie.
Poznaje także znaczenie przyjaźni, dzięki spotkaniu z lisem i lotnikiem. Dowiaduje się, co stanowi istotę miłości na skutek wizyty w ogrodzie pełnym róż.
W rocznicę opuszczenia swojej planety, postanawia na nią wrócić, korzystając z pomocy żmiji -ukąsiła go i w ten sposób mógł porzucić cielesną powłokę, która utrudniała mu powrót do domu.

W przyszłości chcę zwrócić dużą uwagę na miłość i istotę przyjaźni i pomocy innym, aby nigdy nie stać się człowiekiem samotnym i obojętnym na los innych ludzi.