Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-03T12:32:52+02:00
Chloroplasty; Pełnią ważną funkcję w procesie fotosyntezy .Otaczają je dwie błony.Wewnętrzna jest pofałdowana i tworzy stosy spłaszczonych pęcherzyków,zwanych granami.Struktury te zawierają zielony barwnik -chlorofil.

Siateczka śródplazmatyczna
siateczka środplazmatyczna to system kanalików i pęcherzyków oddzielomnych od cytoplazmy błoną.Zachodzą w nich rozmaite reakcje chemiczne.Kiedy na powiechrzni siateczki śródplazmatycznej znajdują sie rybosomy,uczestniczy ona w tworzeniu białek.

Aparat Golgiego
Ma postać stosu przylegających do siebie ,spłaszczonych pęcherzyków.Kazda z nich przechowuje i modyfikuje białka wytworzone w siateczce śródplazmatycznej.

ostatniego to ja nie wiem
3 3 3
2009-10-03T12:35:47+02:00
-chloroplastów:ciałka zieleni,występują w komórce roślinnej, zawierają zielony barwnik,w nich odbywa się proces fotosyntezy
-siateczki śródplazmatycznej:komórki roślinne i zwierzęce,inaczej lizosomy,
-aparatu Golgiego:składnik komórkowy
-wakuoli :komórka roślinna,inaczej wodniczka, u roślin zawierarą sok komórkowy, przechowują różne składniki np. białka, cukry, oraz produkty zbędne i wodę
2 1 2
  • lazy
  • Początkujący
2009-10-03T12:39:15+02:00
Chloroplast- związane są z fotosyntezą , jej produktami i barwnikami. Istnieja aw kilku formach , podstawa sa chloroplasty. zawieraja pozajadrowy DNA, wystepujaw komórkach wszystkich fotorofówm.in. u roslin wyzszych.sa otoczone podwojna blona lipidowo-białkowa

siateczka... - układ kanalikow, pęcherzyków i cyster różnej wielkości i kształtów.wystepują w cytoplazmie.wyróznia się dwa rodzaje siateczki... szorstką i gładką.dzieli cytplazme na obszaryo różnej aktywności chemicznej.stanowi magazyn wapnia w komórce.


aparat....- złozony jest z dikiosomów.cysterny są ograniczone pojedynczymi błonami lipidowo-białkowymi.funkcje to gromadzenie,segregowanie i ostateczna modyfikacja produktu białkowego,przed wydzieleniem go przez komórke na zewnatrz.

wokuola- służy do trawienia cząstek pokarmowych pobranych do wnętrza komórki.posiada funkcje wydalnicze.
2 3 2