Rozprawka!!!!
na temat
nie wszystko, co w życiu wazne nie da się przeliczyć na pieniądze
uzasadnij słuszność podanego strierdzenia odwołujac sie do co najmniej trzech przykładów.Wykorzystaj jeden przykład lub podaj własne w tym jeden z literatury?


jesli ktos będzie wiedział jak napisac ta rozprawke chociaz nawet nie do konca dobrze prosze o pomoc z góry dziekuje;)

1

Odpowiedzi

2010-01-25T19:10:37+01:00
Nie wszystko, co w życiu ważne nie da się przeliczyć na pieniądze.

W życiu ważnych jest wiele rzeczy,lecz nie wszystko da się przeliczyć na pieniądze. Za pieniądze można kupić rzeczy materialne np: chleb,ubiór,samochód, oraz wiele innych które można wykonać,lecz są rzeczy których po prostu kupić się nie da.
Nie kupisz przyjaźni ani miłości, choć niektórzy uważają jednak że to możliwe. Miłość jest uczuciem, które musi przyjść samo, jest niezależna od tego czy ktoś nam coś podaruje, czy powie. Może być uczuciem odwzajemnionym lub nieodwzajemnionym. Można kochać kogoś kto jest blisko, lub daleko, lecz nigdy nie można miłości kupić. Z przyjaźnią jest tak samo czasami choćbyś nie wiem jak bardzo jej pragnął to nigdzie jej nie kupisz, musi wyjść sama z człowieka.Można się o tym przekonać np gdy ktoś potrafi bezinteresownie pomóc, nie chcąc nic w zamian.
Przeliczyć na pieniądze nie można też zdrowia. Pomimo współczesnej dobrze rozwiniętej medycyny, dużej dostępności lekarstw, są choroby których nie da się wyleczyć. Jeżdżąc do lekarzy największych specjalizacji można płacić nie wiadomo jak duże pieniądze i kupować bardzo drogie leki, a pomimo to choroba nie ustąpi.
Najważniejszą jednak rzeczą jest życie ludzkie. Jest rzeczą nie dającą się w żaden sposób przekupić choćby próbować je wycenić to zawsze pozostanie nieprzekupne. Choćby próbować nie wiadomo jak je wycenić to zawsze pozostanie rzeczą bezcenną. Bo po co komuś miliardy jeżeli za za chwilę umrzeć i i tak to pozostawi, po co obłożnie choremu drogie rzeczy, których nie może wykorzystać.
Każda osoba może mieć własne bezcenne rzeczy, jak choćby wspomnienia , własne przeżycia. Są to rzeczy, których nie da się wycenić i dla każdego mogą to być różne rzeczy. Dla każdego bezcenną rzeczą może być coś innego.Dla jednych to będą wspomnienia, dla innych jakaś rodzinna pamiątka, a jeszcze ktoś inny może mieć coś kolekcjonerskiego i dla niego właśnie to będzie rzeczą bezcenną.
1 5 1