Odpowiedzi

2009-10-03T13:41:25+02:00
Pieniądze szczęścia nie dają. Szczęście daje rodzina,przyjaciele,dobra paraca.
Jeżeli nie masz pieniędzy to oczywiście też nie będziesz szczęśliwy bo będzie trzeba się martwić skąd je brać.Ale niektóre osoby które mają dużo pieniędzy nie mają przyjaciół dlatego, że im nie pomagają, są zarozumiali. A więc: trzeba pracować żeby się czegoś dorobić ale trzeba być normalnym jeśli te pieniądze się ma.
2009-10-03T13:42:43+02:00
Pieniądze dają szczęscie przez chwile , gdy się je ma .
Ponieważ można wszystko kupowac co sie pragnie !
Lecz gdy one się konczą dotrzegamy że prawdziwym szczęsciem jest rodzina, miłość bliskich.
Zwracamy też uwagę na ludzi na których wcześniej nie zawracalismy uwagi !
Moim zdaniem nie warto mieć dużo pieniedzy i radość przez chwilę , lecz mieć mniej pieniędzy i radość przez całe zyćie .
2009-10-03T13:42:43+02:00
Nie można powiedzieć, żeby pieniądze nie były nam niezbędne. Z pewnością są, o czym przekonał się każdy, komu ich brakowało. Jednak czy posiadanie pieniędzy daje człowiekowi szczęście?W dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej rezygnują z rodziny na rzecz kariery zawodowej. Ciągły bieg za pieniędzmi i za zaspokojeniem swoich ambicji zawodowych, jest zjawiskiem, które nikogo już nie dziwi.
Jednak czy pieniądze gwarantują szczęśliwe życie? Na te pytanie postaram się odpowiedzieć w mojej pracy.
Często zdarza się, że ludzie, aby osiągnąć odpowiedni status materialny i zawodowy muszą zrezygnować ze spędzania czasu ze swoją rodziną. Godzinami pracują i nie mają wolnej chwili na domowe problemy.
Z drugiej strony życie bez pieniędzy jest bardzo trudne. Zaspokojenie potrzeb swoich i rodziny jest w pewnym sensie częścią szczęścia. Życie w dostatku jest przyjemne, a choroby nawiedzają zarówno bogatych, jak i biednych. Zdrowia nie da się kupić. To prawda, ale jeżeli jesteśmy chorzy, kupienie lekarstw wiąże się z wcale niemałymi wydatkami. A więc pieniądze są potrzebne i mogą decydować nawet o naszym zdrowiu, bo przecież nie każdego chorego stać na drogie operacje, które często są gwarancją normalnego życia. Oprócz tego jeżeli ma się pieniądze, można zregenerować swoje zdrowie poprzez czynny wypoczynek, który niestety również wiąże się z potrzebą wydania odpowiedniej ilości środków.