Muszę poprawić opowiadanie jednego kolegi z klasy na ocenę. przedstawiam treść mojego zadania :
temat: Wyobaz sobie, ze dziś spotkałeś Małego Księcia. Napisz opowieść o tym spotkaniu.

Pewnego dnia siedząc na ławce w parku, będąc po ciężkim dniu. Przysiadł się do mnie Mały Książę. Miał na sobie płaszcz, a w ręku trzymał obrazek swojej ukochanej róży.

Mały Książę opowiedział mi o swoich podróżach i przygodach, które przeżył w swoim magicznym świecie. Ja zaś opowiedziałam mu mój ciężki dzień. Razem poszliśmy się przejść po parku. Zobaczyliśmy piękne zwierzęta. Mały Książę był zachwycony tym co zobaczył, ponieważ u niego takich zwierząt nie ma. Potem Mały Książę zaproponował, że zabierze mnie do swojego świata. Zgodziłam się. Na planecie Małego Księcia było cicho i spokojnie. Oprowadził mnie po innych planetach takich jak Król, Próżny, Pijak, Bankier, Geograf i Latarnik spędziłam z nim miło czas i zapomniałam o wszystkich zmartwieniach, które czekają na mnie tam na Ziemi. Mały Książę zaprowadził mnie do swojego domu. Jego dom był mały, bo tylko on tam mieszkał, a za oknem był ogródek, w którym rosła róża. Róża była tam jako jedyny kwiat. Mały Książę opowiedział mi o niej, że o nią dba, chroni ją, pielęgnuje i codziennie podlewa. Minęło parę godzin, na jego planecie zrobiło się póżno. Zapomniałam, że muszę już wracać do domu. Mały Książę i ja wróciliśmy na Ziemię. Już sobie przypomniałam jaki był ciężki dzień, lecz n mnie pocieszył i powiedział, ze mam się nie martwić. Mały Książę wrócił do siebie i powiedział, że mnie jeszcze odwiedzi. Ucieszyłam się z tego powodu, ponieważ został on moim przyjacielem i już nim zostanie.

Idąc do domu myślałam o tym co mnie dzisiaj spotkało, że znalazłam nowego przyjaciela, który w trudnych sytuacjach pocieszy mnie.


to koniec wypracowania, proszę znajdz mi błędy, nie musisz ich uzasadniać ;))
z góry dzieki,
tylko prosze, potrzebuję to na jutro

3

Odpowiedzi

2010-01-25T20:58:17+01:00
Pewnego dnia siedząc na ławce w parku, będąc po ciężkim dniu przysiadł się do mnie Mały Książę. Miał na sobie płaszcz, a w ręku trzymał obrazek swojej ukochanej róży.
Mały Książę opowiedział mi o swoich podróżach i przygodach, które przeżył w swoim magicznym świecie. Ja zaś opowiedziałam mu mój ciężki dzień. Razem poszliśmy się przejść po parku. Zobaczyliśmy piękne zwierzęta. Chłopic był zachwycony tym co zobaczył, ponieważ u niego takich zwierząt nie ma. Potem Mały Książę zaproponował, że zabierze mnie do swojego świata. Zgodziłam się. Na planecie Małego Księcia było cicho i spokojnie. Oprowadził mnie po planetach Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Geografa i Latarnika.Spędziłam z nim miło czas i zapomniałam o wszystkich zmartwieniach, które czekają na mnie tam na Ziemi. Mały Książę zaprowadził mnie do swojego domu. Jego dom był mały, bo tylko on tam mieszkał, a za oknem był ogródek, w którym rosła Róża. Była ona tam jedyną rośliną. Mały Książę opowiedział mi o niej, że o nią dba, chroni ją, pielęgnuje i codziennie podlewa. Minęło parę godzin, na jego planecie zrobiło się późno. Zapomniałam, że muszę już wracać do domu. Mały Książę i ja wróciliśmy na Ziemię. Już sobie przypomniałam jaki był ciężki dzień, lecz on mnie pocieszył i powiedział, ze mam się nie martwić. Mały Książę wrócił do siebie i powiedział, że mnie jeszcze odwiedzi. Ucieszyłam się z tego powodu, ponieważ został on moim przyjacielem i już nim zostanie.
Idąc do domu, myślałam o tym co mnie dzisiaj spotkało, że znalazłam nowego przyjaciela, który w trudnych sytuacjach pocieszy mnie.
2010-01-25T21:02:00+01:00
Po ciężkim dniu poszedłem odpocząć i posłuchać natury w parku. Usiadłem na ławce i wsłuchałem się w śpiew ptaków. Przysiadł się do mnie chłopczyk i okazało się, że był to Mały Książę! Miał na sobie płaszcz, a w ręku trzymał obrazek swojej ukochanej róży.

Książę opowiedział mi o swoich podróżach i przygodach, które przeżył w swoim magicznym świecie, a ja opowiedziałem mu o dzisiejszym ciężkim dla mnie dniu. Przeszliśmy się po parku rozmawiając. Po drzewach wspinały się wiewiórki, ptaki śpiewały, a w oddali widać było bawiące się dzieci. Mój nowy przyjaciel był ździwiony tym co zobaczył w świecie, który dla mnie był całkowicie normalny. Za oprowadzenie zaproponował mi przeniesienie się do jego świata. Zgodziłam się. Na planecie Małego Księcia było cicho i spokojnie. Oprowadził mnie po innych planetach takich jak Król, Próżny, Pijak, Bankier, Geograf i Latarnik spędziłam z nim miło czas i zapomniałam o wszystkich zmartwieniach, które czekają na mnie tam na Ziemi. Mały Książę zaprowadził mnie do swojego domu. Jego dom był mały, bo tylko on tam mieszkał, a za oknem był ogródek, w którym rosła róża. Była jedyna w swoim rodzaju. Mały Książę opowiedział mi o niej, że o nią dba, chroni ją, pielęgnuje i codziennie podlewa. Minęło parę godzin, na jego planecie zrobiło się późno. Postanowiłam wrócić od domu. Mały Książę i ja wróciliśmy na Ziemię. Przypomniałam sobie o ciężkim dzisiejszym dniu, lecz książę pocieszył mnie i powiedział, że każdy kiedyś ma takie dni, raz lepsze, a raz gorsze, i że nie ma się co martwić. Mój nowy przyjaciel wracając na swoją planetę powiedział, że mnie jeszcze odwiedzi. Ucieszyłam się z tego powodu, ponieważ został on moim przyjacielem i już nim zostanie.

Idąc do domu myślałam o tym co mnie dzisiaj spotkało, że znalazłam nowego przyjaciela, który w trudnych sytuacjach pocieszy mnie. Zawszę będę o nim pamiętała tak jak on o mnie. Warto mieć przyjaciół bo pomogą w trudnych chwilach i staną po twojej stronie.

____________________________

smacznego :P

liczę na naj ;]
2010-01-25T21:11:54+01:00
Pewnego dnia, siedząc na ławce przysiadł się do mnie Mały Książę. Wyglądał na smutnego i z tęsknotą wpatrywał się w trzymany przez siebie obrazek ukochanej róży. Nagle zaczął opowiadać o przeżyciach swych ostatnich dni, przygodach i planetach które odwiedził. Razem poszliśmy na spacer, podczas którego opowiedziałam mu o swoim ciężkim dniu. Mały Książę był zachwycony tym co zobaczył podczas spaceru w parku - były to różnej rasy zwierzęta, których jeszcze nigdy dotąd nie spotkał na żadnej z planet. Zaproponował że zabierze mnie ze sobą w podróż i tym razem on pokaże mi kawałek swojego świata. Zgodziłam się i spędziłam wiele miłych chwil u boku Małego Księcia, zwiedzając nowe miejsca. Odwiedziliśmy między innymi Króla, Pijaka i Geografa. Dzięki temu szybko zapomniałam o czekających mnie na ziemi zmartwieniach. Ku mojej radości Mały Książe przedstawił mnie także swojej ukochanej róży. Opowiedział mi wiele o tym jak się o nią troszczy i pielęgnuje każdego dnia. Wkrótce jednak przypomniałam mu że muszę wracać do domu więc wróciliśmy na Ziemię. Tak oto zyskałam nowego, serdecznego przyjaciela. Mały Książę obiecał, że będzie mnie odwiedzał a ja wiem, że dotrzyma obietnicy.