Odpowiedzi

2010-01-25T21:33:11+01:00
Biała Czarownica to postać fikcyjna, bohaterka opowieści C.S. Lewisa "Opowieści z Narnii - Lew, Czarownica i Stara Szafa" nazywana też czasem Jadis.
Jej pochodzenie nie jest dokładnie znane - lecz najprawdopodobniej pochodzi od Dżinów i Olbrzymów. Ona sama twiedzi że jej przodkiem jest człowiek, aczkolwiek nie jest to prawda. Pochodzi ze świata Charn, gdzie zostaje wybudzona przez wypowiedzenie Żałosnego Słowa przez Digorego i Poli. Następnie dostaje się z nimi do świata ludzi i do magicznej krainy - Narnii.
O jej wyglądzie zewnętrznym niewiele można powiedzieć. Wiemy tylko, że jest bardzo blada, ma jasne włosy, a jej ciało jest bardzo zimne.
Biała Czarownica to postać negatywna. Po przybyciu do Narnii sama siebie obwołuje królową i sprawuje swoje złe rządy. Straszliwie boi się przepowiedni o Czterech Tronach w Ker-Paravel, więc za wszelką cenę stara się nie dopuścić do jej spełnienia. W związku z tym próbuje manipulować młodszym z braci - Edmundem aby przywiódł do niej całą czwórkę rodzeństwa. Jest zła okrutna, dla swych poddanych bardzo sroga. Za najmniejsze nawet przewinie okrutnie karze. Stara się nie dopuścić do przyjścia wiosny i ocieplenia, których to panicznie się boi. Na szczęście wszyscy ukarani przez nią poddani zostają ocaleni przez lwa Aslana, prawdziwego króla Narnii oraz przez Łucję, Zuzannę, Edmunda oraz Piotra. Jadis nie udaje zrealizować się swoich niecnych planów i zostaje pokonana przez Aslana.
Ja nie polubiłam postaci Białej Czarownicy. Nie ma w sobie ani odrobiny dobra, a wszędzie gdzie się znajdzie strara się wprowadzić swoje rządzy. Jest osobą odpychającą i łamie wszystkie zasady. Moim zdaniem nie ma w niej dobrych stron.

Mam nadzieję że pomogłam :)
158 4 158
chyba 6 dostane
Czuję, że będzie około 5+
dostałem 1 
Co????