Odpowiedzi

2010-01-26T10:33:20+01:00
1)Zośka
Autor chłopca opisuje: "Został... obdarzony niemal dziewczęcą urodą. Delikatna cera, regularne rysy, jesnoniebieskie spojrzenie i włosy złościste, uśmiech zupełnie dzieczęcy, ręce o długich,subtelnych palcach"
Bohater był chłopcem wyjątkowo uzdolnionym. Po ojcu odziedziczył zainteresowania techniczne, ale miał wszechstronny umysł i zajmowała go właściwie każda dziedzina wiedzy. Łatwo przyswajał sobie wiadomości, ale nie dbał o stopnie- uczył się na czwórki. W okresie, kiedy jego matka ciężko chorowała, Zośka miał same trójki. Chłopiec z zamiłowaniem uprawiał sporty. Miał bardzo dobre wyniki w strzelectwie, hokeju i tenisie, często wygrywał turnieje sportowe.

2)Alek:
Cechy charakteru: spokojny, rozwaga, upór, konsekwencja w działaniu, odwaga, niezłomność.
Alek miał dwie pasje: narty i kino. O jego narciarskich pasjach Kamiński pisze: "...był najlepszym narciarzem zespołu. Narciarzem narwanym, narciarzem niepokojącym rodziców i Zeusa, narciarzem,którego niespokojny duch ciągnął w wysokie góry, na nowe,samotne szlaki". Do kina, którego był wielbicielem, Alek uczęszczał wraz z nauczycielem geografii, profesorem Domańskim.

3)Rudy:
Cechy charakteru: spokój, opanowanie, wielka odwaga, niezłomność, upór, nie dał się złamać nawet okrutnie torturowany przez gestapowców.
Podobnie jak Zośka, Rudy miał wiele talentów, jeśli już się do czegoś zabrał, wykonywał to doskonale. Potrafił zrobić najlepszy kajak, został najlepszym tancerzem w szkole, a pracach saperskich (budowanie kładek, wiszących mostów, szałasów) nikt nie potrafił mu dorównać. Ale najbardziej interesował Rudego świat wewnętrznych przeżyć, uczuć. Zajmowały go problemy moralne, filozoficzne, społeczne, kulturalne. Chętnie pogrążał się w świecie myśli i rozważań.

Mam nadzieje, że trochę pomogłam
Pozdrawiam.
35 4 35
Dzięki
^czemu masz google chrome na profilowym lol
2010-01-26T11:07:06+01:00
A) Alek:
Alek był dryblasem, wysoki, szczupły o niebieskich oczach i płowej czuprynie.
Alek miał dwie pasje narty i kino. Do kna którego był wielbicielwm, Alek uczęszczał wraz z nauczycielem geografi profesorem Domańskim (tzw. Zeusa)

b) Rudy ( Jan Bytnar)
Wygląd:
"...miał piegowatą twarz i rudawe włosy. Cała istota Rudego ześrodkowała się w jego oczach i czole, odzwierciedlając wybitną inteligencje"
Charakter:
Rudy ma wiele talentów Potrafił zrobic najlepszy kajak, został w szkole najlepszym tancerzem, a w pracach saperskich nikt nie potrafił mu dorównać.

c)Zośka (Tadeusz Zawadzki)
Wygląd:
-miał delikatną cerę
-obdarzony dziewczyńska urodą
-miał regularne rysy
-jasnoniebieskie oczy
-włosy złociste
-ręce o długich subtelnych palcach

Cechy zainteresowania: Chłopiec był uparty i ambitny, miał umiejętność przewidywania. Wśród kolegów cieszył się wielkim autorytetem. Zośka był wyjątkowo uzdolniony. Po ojcu odziedziczył zainteresowania techniczne, ale miał wszechstronny umyśl i zajmowała go właściwie każda dziedzina wiedzy. Łatwo przyswajał sobie wiadomości, ale nie dbał o stopnie (miał same czwórki).
Zośka z zamiłowaniem uprawiał sporty. Miał bardzo dobre wyniki w hokeju, tenisie. Często wygrywał turnieje sportowe.

16 4 16
Dzięki to też mi się przydało :D