Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T09:53:37+01:00
Oparzenie powierzchowne obejmuje tylko naskórek i część skóry właściwej, pojawiają się pęcherze z surowiczym płynem, goi się w ciągu 10–21 dni, nie pozostawia blizn.Natomiast w oparzeniach głębokich zostaje uszkodzony naskórek i i cała grubość skóry właściwej.Skóra jest biała z czerwonymi punkcikami w okolicach cebulek włosowych. Ciekawostką jest to, że oparzenie to mnie boli niż powierzchowne, a dzieje się tak dlatego, że uszkodzone zostają zakończenia nerwowe.Jednak ten typ oparzenia goi się wiele tygodni i pozostawia blizny.

W przypadku oparzenia wapnem gaszonym, trzeba jak najszybciej usunąć je z powierzchni ciała poszkodowanego, następnie schłodzić oparzone miejsce zimną wodą przez ok 15 min jeśli oparzenie nie jest rozległe. Jeżeli mamy do czynienia z większym obszarem ciała polewamy ciało poszkodowanego wodą powoli przystosowując go do niższej temperatury. W przeciwnym razie grozi mu po prostu wstrząs termiczny a co za tym idzie zatrzymanie pracy serca.Po schłodzeniu rany okrywamy ją opatrunkiem ( najlepiej jałowym) musi być czysty! Ważne aby niczym rany nie pryskać!:)

powodzenia!:)
7 4 7
2010-01-29T11:58:26+01:00
1. Oparzenia powierzchniowe obejmują naskórek i część skóry właściwej natomiast oparzenia głębokie dotyczą tkanek i narządów leżących głębiej.
2. Najpierw należy mechanicznie usunąć wapno a następnie przystąpić do spłukiwania wodą oparzonej powierzchni ciała.
4 3 4