Odpowiedzi

2010-01-26T15:18:41+01:00
( wymyślałem na sucho :) )

Hej jestem Bogdan.
To nie ja zawiniłem przy tym wypadku koło kościoła i to nie mój kapelusz znaleziono obok rozbitego zamochodu. Nie jestem zadowolony z tego oskarżenia jednak nie kilka razy byłem w podobnej sytuacji.
Mój kapelusz miał nie taki kolor jaki znaleziono ... Ale to ja nie ty jesteś podejżany o zbrodnię. Więc nie twoja sprawa jak to się dalej dla mnie potoczy.
Myślę że policja będzie sprawiedliwa i skuteczna. Nie mam zamiaru odsiadywać wyrok za kogoś.

Zaimków masz tu 8. O ile dobrze policzyłem :)
2010-01-26T15:27:10+01:00
Wchodzac do mojego pokoju nie zauwazymy poukladanego miejsca , gdzie moglibysmy zaczac odrabiac lekcje czy spokojnie pouczyc sie przed np. waznym egzaminem z biologii. Na podlodze leza niepoukladane zabawki. Na lozku mozemy zobaczyc nieposkladane ubrania. Na biurku sa ksiazki w ktorych znajduja sie nieodrobione prace domowe ;) . Na oknie zawieszona jest niewyprana, a takze niewyprasowana zasłona. Na parapecie mam nieladne i niepodlane kwiatki. Pod parapetem umocowany jest metalowy grzejnik, ktory wyglada niezbyt ladnie.
  • Użytkownik Zadane
2010-01-26T20:41:54+01:00
Jestem chora! Nikt-1 mnie nie odwiedza, donikąd-2 nie chodzę, a choróbsko mnie wzięło. Dbam o siebie jak nigdy-3 dotąd. Żaden-4 lek mi nie pomaga. Nic-5 mnie nie cieszy. Czuję się marnie i nijako-6. Babcine sposoby też żadnej-7 ulgi mi nie przyniosły. Nijak-8 choróbsko się odczepić ode mnie nie chce. Nawet prognoza pogody żadnej-9 nadziei na poprawę nie daje.

Masz tu zaimki przeczące:
1.rzeczowne ---nikt, nic
2. przymiotne ---nijaki, niczyj, żaden
3.liczebne ---żaden
4. przysłowne ---nijak, nijako, nigdzie, znikąd, donikąd, nigdy

----------------------------------
Nie sprecyzowałaś polecenia, bo może chodzi o zaprzeczenie orzeczenia używając partykuły „nie”? Pamiętasz partykułę?

===================Dam Ci przepis na dożywotne zapamiętanie partykuły : li, czy, no, że, niech, by, nie, tak ================

Jeśli tak to też masz tekst poniżej:

Czy ja ci coś już na ten temat mówiłam? Pewnie mi wmówisz, że nigdy ci na ten temat nic nie mówiłam! Myślisz, że mam sklerozę? Żaden lekarz nie powiedział, że mam skleroze, ale może mam? Nikt mi tego nie powie! Uważasz, że wszystko ci wolno? Niestety może cię rozczaruję, ale w twoim wieku wiele ci nie wolno! Są jakieś granice mojej cierpliwości. Lekcje masz odrobione? Praktycznie nigdy, nie masz odrobionych lekcji. Ciekawe co powiesz rodzicom jak wrócą? Ha ha ha chyba to co zawsze. Skłamiesz! Żaden z ciebie prymus, nie odrabiasz lekcji i kłamiesz jak z nut. Jestem twoją babcią i w końcu się za ciebie wezmę. Żadnej z ciebie pociechy nie mam na stare lata.