Odpowiedzi

2013-07-14T22:57:48+02:00

       Diabeł kojarzy się ludziom z czymś negatywnym i bardzo złym, przede wszystkim dlatego, że nie jest on czlowiekiem lecz stworem z rogami i ogonem. Ma on przerażający wygląd zewnętrzny, ale nie tylko te czynniki decydują o jego złej ocenie, również zamiary diabla wobec ludzi nie są uczciwe i dobre. Wiele mam straszy swoje pociechy diabłem, aby te zmieniły swoje niewłaściwe zachowanie, często też w swoich kazaniach księża nawracają swoich wiernych na dobrą drogą, używając jako argumentu - diabła. Bez wątpienia diabeł jest wśród nas i, aby poprzeć sluszność swojej tezy, przytoczę w tym momencie kilka niezbitych dowodów.
      Pierwszym argumentem jest fakt, iż ludzie, którzy uchodzą w społeczeństwie za ludzi bogatych i których jakość życia jest na najwyższym poziomie, ponieważ mają duży dom, luksusowy jach, świetny samochód, kradną w sklepach. Wiele razy radio i telewizja donosiła o przypadkach kradzieży drobnych rzeczy przez aktorów czy piosenkarzy. Ludzie bogaci nie muszą kraść, gdyż stać ich na wszystko, więc zrozumiałe jest, że za niewłaściwym postępowaniem stoi diabeł, który kusi, namawia ludzi do robienia złych rzeczy. Nawet wiedząc, iż przywłaszczenie sobie cudzej własności jest złem, ludzie dają się skusić, a diabeł w tym momencie jest zadowolony z siebie, gdyż chodzi mu o to, aby na świecie panowało zło.
       Kolejnym argumentem jest skłócona rodzina, która normalnie powinna darzyć się ogromną miłością i zaufaniem. Często w konflikcie uczestniczą rodzice i ich dzieci. Rodzice próbują nauczyć swoje pociechy kodeksu moralnego i etycznego. Tłumaczą jak powinny postępować w swoim życiu, by było ono dla nich satysfakcjonujące i dobre. Dzieci robiąc coś co jest naganne, obiecują poprawę, a mimo to po raz kolejny zażywają narkotyków, nie uczeszczają do szkoły, popadają w konflikt z rówieśnikami. Najgorsze jest to, że lekceważą swoich rodziców, nie szanują ich, obrażają, mimo to, iż rodzice kochają ich i martwią się o ich przyszłość. Takie postępowanie świadczy o tym, iż diabeł podsuwa młodzieży negatywne zachowania, a ona nie potrafi się oprzeć pokusy, mimo, że tak naprawdę nie chce robić złych rzeczy, ponieważ kocha swoich rodziców.
       Następnym argumentem jest morderstwo, znęcanie się fizyczne lub psychiczne nad innym człowiekiem. Takie informacje w telewizji nie należą do rzadkości i słychać je niemal codziennie. Często brat zabija brata, ponieważ jeden z nich jest w lepszej kondycji finansowej. Młodziutka dziewczyna okalecza swoją przyjaciółkę, bo ta zdradziła jej sekrety. Ktoś inny w ramach "rozrywki" podpala komuś dom. Rodzic bije swoje dzieci, chociaż powinien okazać im miłość, zapewnić bezpieczeństwo. Młodzież dokucza swoim rówieśnikom w szkole, wagaruje, nie szanuje nauczycieli. Nie rzadko policjanci nadużywają swojej władzy, a politycy obiecują swoim wyborcom złote góry przec wyborami, a po nich dbają wyłącznie o własne interesy. Bez wątpienia w takich działaniach widać wyrażnie rękę diabla, przed którym nie wszyscy potrafią się oprzeć.
        Moim zdaniem na swiecie jest wiele zła. Przykładem tego jest terroryzm, torturowanie niewinnych ludzi, gnębienie zwierząt. Trudno wymienić jak wiele zła jest dzięki temu, że diabeł jest wśród nas. Trzeba mieć silny charakter i stalowe nerwy, aby jemu nie ulec. Łatwiej jest bowiem wyrządzić komus szkodę, natomiast trudniej to później wszystko naprawic. W swojej rozprawce użyłam kilku argumentów na potwierdzenie tego, iż diabeł jest wśród nas i mam nadzieję, ze przekonałam wszystkich do swoich racji.

 

3 5 3