Pytania do lektury "Kłamczucha" ;
1. Kim była Aniela ?
2. Jak namalowałbyś tę postać :
a) - jako uczennicę ?
b) - jako pomoc domową ?
3. Co wiemy o jej zachowaniu ( usposobieniu ) ?
4. Cechy umysłu.
5. Charakter dziewczyny.
6. Jak ją widzą inni ?
7. Jak ją oceniasz ?

proszę o sensowne odpowiedzi- krótko a na temat

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-26T16:26:00+01:00
1. Kim była Aniela ?
Odp: Aniela Kowalik - tytułowa Kłamczucha, podaje się za Franciszkę Wyrobek
2. Jak namalował/abyś tę postać:

a) jako uczennicę: Jako uczennica miała czarne, puszyste włosy upięte w warkocz i za duży nos. Nie była okazem piękności , choć uwagę przykuwał jej cudowny uśmiech i piękne zęby . Nosiła wielkie okulary . Ubraniem nie wyróżniała się z pośród tłumu . Ubierała się szaro i nieciekawie . Miała różowe policzki , a po kształcie jej ust można było się domyślić że ma charakterek.

b)jako pomoc domowa: Jako pomoc domowa Franciszka Wyrobek miała źle uczesane włosy i źle umalowaną twarz . Ubiór jej dawał pozory dziewczyny z prowincji . Wyglądała nieschludnie i starała się nawet sposobem poruszania udawać kogoś kto nie umie się zachować. Cały czas żuła gumę. To uzupełniało całokształt.

3. Co wiemy o jej zachowaniu ( usposobieniu ) ?
Odp: Zachowanie dziewczyny było czasami ironiczne i wybuchowe. Aniela ma w sobie bardzo wiele energii i dynamiczności. Każde jej działanie było dokładne i wykonywane do końca. Była bardzo uparta ale i zdecydowane, pewna swoich racji. Sama nazwa książki wskazuje, iż była kłamczuchą. Często kłamała w aby dojść do celu. Często przesadzała i wyolbrzymiała fakty. Wyróżniała się aktorskim talentem. Cechowała ją również samodzielność. Nie wahała się przed niczym. Na pewno była dojrzała emocjonalnie. Po za tymi cechami wyróżniała się, ponieważ potrafiła wzruszyc i rozśmieszyc. Była sympatyczna i nieprzewidywalna co wzbudzało ciekawośc. Lubiła również czytac książki.

4. Cechy umysłu.
Odp: cechy zdolności, ambicji, dążenia

5. Charakter dziewczyny

Odp: Poza tym jej zdecydowany, mocny charakter pozwolił Anieli na osiąganie dobrych wyników w sporcie, co docenili niektórzy chłopcy podczas wyboru najmilszej dziewczyny w klasie

6. Jak ją widzą inni ?

Odp: ...

7. Jak ją oceniasz ?

Odp: ...
25 4 25