To jest bardzo ważne zadanie mam na zadanie nabisać kim bym chciała zostać w przyszłosci oczywiscie po angielsku .Ta praca ma być w formie wyporacowania.

P.s
chciałabym zostać jakąś sławną gitarzystką i grać w zespole punk rockowym i dalej mozecie wymyśleć co kolwiek z tą karierą .


Chciałabym żeby ta praca była dłuższa i zrozumiale tylko plis bez translatorów i pod spodem jak bym mogła prosić o tłumaczenie .Poozdrawiam ;***

Plis na jutro mam to mieć i ma być na ocene i tak miejwięcej chociaż na strone ;*****
Thx...;*

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T16:53:58+01:00
I was thinking a lot about my future. I have a lot of dreams and plans but the most important for me is to became a guitarist. I'd like to be a member of punk rock band.
I have loved music since I remember. My favourite type of music is rock, I have played the guitar for six years. A lot of my friends claim I have got a talent. I'm convinced I could achieve what I want if I will try a little harder.
I would like to be famous and cognoscible. I also want to travel all over the world and give concerts for my fans.. I admire famous musicians. It would be great to be one of them. I could meet a lot of fantastic people.
I also want to make a record with my band. Not only one, but more.
I hope my wish come true and I became famous guitarist.
1 1 1