Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T16:40:45+01:00
Głównym bohaterem „Pieśni o Rolandzie” jest tytułowy Roland, siostrzeniec króla Karola Wielkiego. Postać brała udział w podbiciu Hiszpanii, zajętej wówczas przez muzułmańskich Arabów, obejmując dowodzenie nad tylną gwardią.
Oliwier był najbliższym przyjacielem Rolanda i bratem jego narzeczonej, Ody. Starał się pomagać towarzyszowi w podejmowaniu roztropnych decyzji, zawsze stał u jego boku.Roland to wzorzec osobowy – średniowieczny, nieskazitelny rycerz, którego dewizą życiową są słowa: „Bóg, Ojczyzna, Honor”. Przed śmiercią przepraszał Boga za swoje grzechy, żałował swoich występków (CYTAT) Walczył w obronie wiary chrześcijańskiej, czym okazywał swoją wiarę i pobożność.
Obydwaj bohaterowie odznaczali się męstwem, chociaż czasami powątpiewali w to, co robią. (CYTAT) Jednak, gdy jeden tracił „ducha walki”, drugi rozpalał się dumą, napawając odwagą i walecznością (CYTAT). W związku z tym, gdy Roland chciał dąć w róg Oliwier go powstrzymał i gdy główny bohater tracił wiarę i nadzieję towarzysz zabraniał mu tak haniebnego czynu.