Napisz wypracowanie na temat roli pieniądza w życiu człowieka na podstawie własnych obserwacji i literackich przykładów które poznaliśmy do klasy 1 gim włącznie (np. Opowieść Wigilijna)

Musi to zajmować około 2 stron zwykłego zeszytu A5.

Z góry wielkie dzięki.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T17:31:14+01:00
Jako dziecko zawsze marzyłam o bogactwie, o piennym wielkim domu, luksusowym samochodzie i masie zabawek. Dzisiaj z perspektywy czasu mogę śmiało stwierdzić, że i bez tego moje życie było kolorowe i radosne. W dzieciństwie może nie miałam wszystkiego, często zazdrościłam koleżance drogiej lalki czy ślicznej sukienki, ale miałam to co dla mnie dzisiaj jest najważniejsze szczęśliwą rodzinę.

Mówi się , że jak się ma pieniądze to ma się wszystko, ale czy można kupić to szczęście za pieniądze? Moim zdaniem nie! Jest mnóstwo rzeczy ważniejszych od bogactwa.
Najważniejszym jest zdrowie, rodzina i to szczęście. Ale czy da się żyć bez pieniędzy, kiedy wszystko jest coraz droższe , a potrzeb jest bardzo dużo? W dzisiejszych czasach pieniądze stają się coraz ważniejsze, a dążenie do nich staje się celem z życiu wielu ludzi. Oczywiście nie można za nie kupić wszystkiego, ale są potrzebne, aby żyć. Gdy oglądam się dookoła i spoglądam na ludzi bogatych rozumiem, że ich życie jest o wiele prostsze. Nie muszą się martwić tak naprawdę o nic.

Nigdy nie zapomnę pewnego zdarzenia, którego byłam świadkiem, gdy matka z dwoma synami zbierała puszki. Taka kobieta zapytana o to czy ważne są pieniądze na pewno odpowie że tak. Jak można bez nich żyć, jak ma się dzieci i nie można im zapewnić wszystkiego. Każdy człowiek, który ma dzieci i jest za nie odpowiedzialny chce , aby miały wszystko to na co zasługują, a na pewno zasługują na wiele. Mówi się, że zdrowia nie kupi się za pieniądze. Ale jak można to wytłumaczyć matce, która nie ma za co kupić leków dla swojego dziecka. Jak można mówić o szczęściu, gdy matka cały czas płacze, bo nie ma za co kupić dzieciom chleba.

Ja sama chciałabym powiedzieć, że pieniądze to nie wszystko, no ale niestety to bardzo wiele. Nawet gdy rodzice się kochają, gdy uwielbiają swoje pociechy , a nie mają pieniędzy nie mówi się o nich, że są szczęśliwi. Dlaczego pieniądze są ważne bo bez nich nie da się żyć. I nie mówię tutaj o milionach, lecz o kwotach, które na to pozwolą.
22 4 22