Odpowiedzi

2010-01-27T07:00:34+01:00
Wiersz opowiada o problemach luzi starych i samotnych, którzy inaczej patrzą na świat i którym czasem jest bardzo truno pokonac wydawałoby sie proste czynności. Jest to wiersz o potrzebie zwrócenia uwagi na takich ludzi wokół nas , o konieczności pomagania im, sereczności , ciepła wobec nich .
Wiersz ,,Przepaść ,, składa z trzech strof o nieregularnej liczbie wersów. Jest to wiersz biały (biały to taki , w którym brak zanków interpunkcyjnych ), bezrymowy.Opisanym wydarzeniom towarzyszy prosty język , jakim posługuje się poeta. Intonacja , jest w tym wierszu bardzo ważna. Jest rosnąca w pierwszej częsci ( postać babci, która z obawą spogląda na jeznie, pomoc chłopca ) wiersza i opadająca w drugiej , od słow rozstępują sie / straszliwe
ciemności.
Wiersz zawiera środki artystyczne tj. epitety - czarne suknie , druciane okulary, straszliwe ciemności i przenośnie w sercu , małego chłopca, świeci iskierka i miłość.
13 4 13
2010-01-27T12:46:53+01:00
Wiersz opowiada o starszej babci,ktora chce przejść przez ulice.Jest jej bardzo ciężko ponieważ nie dowidzi-świadcza o tym okulary które ma założone mimo iż nie jedzie żaden samochód to jednak się boi.Obawia się ludzi,tego co sie może stać.Gdy podbiega do niej chłopiec i jej pomaga przejść na drugą stronę robi się jej lżej "Rozstępują się straszliwe ciemności".Ciesz się że jeszcze są tacy dobrzy ludzie.
12 4 12