Odpowiedzi

2010-01-26T19:15:12+01:00
Zegary pomagały nam już w prehistoryce. Pierwsze zegary to zegary wodne. Jego działanie opiera się o regularny i stały wypływ wody ze zbiornika zwykle przez niewielki otwór. Kontrola dokładności wypływu wody w tego typu urządzeniach jest dość trudna, dlatego zegary wodne nigdy nie osiągnęły dużej dokładności.
Były to pierwsze sposobów pomiaru upływu czasu, które nie były zależne od obserwacji astronomicznych. Jeden z najstarszych zegarów tego typu z był używany około roku 1500 p.n.e.
Jednym z następnych jest zegary mechaniczne. Ich działanie polega na ruch wahadła. Trafiają do miłośników tradycyjnego tykania, kolekcjonerów, miłośników wyrobów rzemieślniczych, artystycznych lub luksusowych. Następnie był zegar kwarcowy. Działanie zegara kwarcowego opiera się na zjawisku piezoelektrycznym. Są również zegary atomowe. W dzisiejszych czasach używamy zegarów wskazówkowych oraz elektronicznych.
1 5 1
2010-01-26T19:43:48+01:00
Zegara ...
Rozwój w produkcji zegarów rozwinął się bardzo szybko teraz mamy zegarki elektroniczne które sa bardzo wygodne w zyciu codziennym :P
1 3 1
2010-01-26T19:57:34+01:00
Zegary pomagały nam już w prehistoryce. Pierwsze zegary to zegary wodne. Jego działanie opiera się o regularny i stały wypływ wody ze zbiornika zwykle przez niewielki otwór.Jednym z następnych jest zegary mechaniczne. Ich działanie polega na ruch wahadła. Trafiają do miłośników tradycyjnego tykania, kolekcjonerów, miłośników wyrobów rzemieślniczych, artystycznych lub luksusowych. Następnie był zegar kwarcowy. Działanie zegara kwarcowego opiera się na zjawisku piezoelektrycznym. Są również zegary atomowe. W dzisiejszych czasach używamy zegarów wskazówkowych oraz elektronicznych.
1 5 1