Odpowiedzi

2010-01-26T17:59:04+01:00
Andrzej Radek urodził się w Pajęczynie Dolnym i pochodził z ubogiej rodziny. Jego rodzice byli analfabetami i żyli w skrajnych warunkach. Przed rozpoczęciem nauki zajmował się wypasaniem zwierząt.
Andrzej miał silny charakter gdyż wychowywał się w ciężkich, wiejskich warunkach. Musiał być samodzielny i pracowity, bo był zdany na samego siebie. Pragnienie poznawania świata wzbudził w nim profesor „Kawka”. To sam Radek postanowił pójść do szkoły i tam dzięki ciężkiej pracy został prymusem. Gdy zdał do gimnazjum w Klerkowie uczył się dobrze nawet na ogrom zajęć, gdyż był korepetytorem. Był silnym psychicznie chłopcem ponieważ musiał znosić docinki swoich kolegów ze względu na chłopskie pochodzenie. Jako jedynym uczniem, którego lubił był Marcin Borowicz, który wstawił się za nim w dyrekcji.
Lubił czytać polską literaturę i chodzić na „spotkania na górce”.
Moim zdaniem najlepszym kolegą byłby Andrzej Radek ponieważ jako jedyny nie poddał się rusyfikacji, znosił docinki kolegów i sam dostał się do szkoły i nie czekał na laury a co za tym idzie musiał ciężko pracować aby się utrzymać.
  • Użytkownik Zadane
2010-01-26T18:00:23+01:00
Moim przyjacielem moglby zosrtac Marcin Borowicz , poniewaz jest on odpowiedzialny , kochany , oddany i ma poczucie humoru.
1 1 1