Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-26T18:14:54+01:00
Syzyf był władcą Koryntu, jego królestwo było piękne i posiadał dobre ziemie. Syzyf miał wszystko czego można chcieć.Mógł się cieszyć dobrym kontaktem z bogami. Olimpijczycy chętnie widzieli go obok siebie.Nawet Zeus często zapraszał go na uczty i wraz z nim pił nektar nieśmiertelności. Syzyf często odwiedzał Olimp a dzięki nektarowi był piękny i młody.Król nie miał wrogów bo nikt z ziemian nie odważał się atakować osoby sprzymierzonej bogom.dlatego zapewne był najszczęśliwszym z ludzi.Lecz Syzyf po prostu był plotkarzem i bogowie zaczeli zastanawiać się czy czasem nie wyjawi ich sekretów.Pewnego razu zapewne dla żartu wyjawił 1 sekret .gniew Bogów był tak wieki ze syzyfowi kazano wtaczać głaz na górę Olimp a gdy ja wtoczył robił to kolejny raz.Na podstawie tego mitu dzisiaj mamy stwierdzenie syzyfowe prace czyli bezsensowne.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T18:38:29+01:00
Streszczenie mitu o Detalu i Ikarze

Detal był architektem na dworze króla Minosa . Mial on syna Ikara.
Poprosił Minosa aby na kilka mógł pojechać do swego rodzinnego miasta. Król nie zgodził się pomyślał ,że Detal może zdradzić tajemnice państwowe.
Detal wymyślił plan. Zrobił dwie pary skrzydeł zrobionych z piór i wosku.
Wraz ze swym synem wyfrunęli . Przed odlotem Detal dał radę swemu synowi :
Aby nie leciał za wysoko ponieważ słońce roztopi wosk . Oraz żeby nie leciał za nisko , ponieważ dzięki parze wodnej pióra namokną i staną się cięższe. Rozmarzony Ikar zapomniał o radach ojca i przez przypadek poleciał za wysoko . Przez co spadł w dół i umarł . Detal odprawił mu pogrzeb i wrócił do swego rodzinnego miasta.