Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-29T16:12:04+01:00
Kino : budynek w którym wyświetlane są filmy, na wielkim ekranie. Można tam w przeciwieństwie od teatru konsumować przekąski.
Filharmonia : instytucja kultury zajmująca się organizacją i prezentacją koncertów muzyki poważnej, głównie tych największych, a więc o charakterze pełnoorkiestrowym, najczęściej równocześnie przygotowująca takie utwory do wykonania.
Muzeum : Instytucja powołana do gromadzenia i przechowywania cennych, wartościowych, historycznych, lub należących do ważnej osoby przedmoitów. Słowo to wywodzi się z geckiego, i znaczyło śwątynie przeznaczoną muzom i bostwom powiązanych ze sztuką.
Teatr : w teatrze wystawiane są sztuki teatralne, przez aktorów na żywo ( w kinie są to filmy kręcone w innym terminie. ). Pierwszy teatr powstał w starożytnej grecji ( koloseum ). dawniej tylko mężczyżni grali wszystkie role.
Opera budynek w którym wystawia się opery, sztuki teatralne śpiewane.
Galeria : galeria jest p;odobna do muzeum : można tam oglądać eksponata, aczkolwiek również je kupować. Mogą się tam odbywać : warsztaty, wystawy, wyłady, seminaria i m.in. aukcje charytatywne
13 4 13