Odpowiedzi

2012-11-17T17:45:44+01:00

Ludu tebanski!

Zwracam się do Was z pytaniem ,czy Antygona zasługuję na los jaki zgotował jej Kreon?Dlaczego nikt z Was nie stanie w jej obronie,dlaczego ?Czy zamiast serca macie głaz ?

Ludu tebański!Każdy ma brata ,ojca lub syna.Jak byście postąpili na jej miejscu?! Wiem ,ze nikt z Was nie pozwoliłby krzywdzić swoich bliskich! Wiem,że postąpilibyście podobnie,bo każdemu należy się godny pochówek.

Ludu tebański! Jezeli miłość do brata jest zbrodnią,to Antygona zasługuje na śmierć.Ale któż z Was nie kocha ?! Czy my nie mamy własnego rozumu ?! Czy w życiu musimy być tak okrutni i żli?! Dlaczgo mamy się godzić na te bestialstwo?! Ona nie obawia się śmierci, bo honor brata jest jej droższy niż własne życie. Może zginąć, ale czy Wy tego chcecie?! Ona zginie za siostrzaną miłość !

Ludu tebański! Za to,że uczciwie pochować zwłoki swego brata chciała,spotkała sroga kara.Pytam raz jeszcze ,nikt z Was nie stanie w jej obronie?! Pozwolicie jej umrzeć?! Tylko bogowie mogą sądzić,bo oni stoją ponad ziemskimi wyrokami.Władza nie powinna lekceważyć nieba,ponieważ tylko bogowie mogą decydować o naszym losie.To bogowie będą nas karać lub nagradzać!

Ludu tebański!Despotyczny Kreon ,przez swój upór i chęć pokazania władzy ,postąpił okrutnie wobec Anygony,hańbiąc przy tym zwłoki Polinejkesa.Każdy stanie przed obliczem bogów i o tym powinien pamiętać Kreon,bo będzie on wtedy zwykłym śmiertelnikiem.