Referat na temat '' savoir vivre w relacjach miedzyludzkich''
Proszę żeby był mały udział internetu. Praca tzw. z głowy.
Wszystkie inne prace bdą zgłaszane jako spam albo błędne.
Praca powinna byc napisana starannie. Poprawnie gramatcznie.

3

Odpowiedzi

2010-01-26T20:30:07+01:00
Uważam, że w dzisiejszych czasach relacje międzyludzkie powoli zanikają, a zastępują je internet oraz media.
Obecnie ludzie mają na siebie wielki wpływ szczególnie wśród dzieci i młodzieży, którzy chcą dorównać innym rówieśnikom. Relacje między ludźmi powoli słabną na wskutek rozmów przez internet i sms -ów. Ludzie wolą spędzać czas przed komputerem niż spotkać się z przyjaciółmi. Obecnie gry i zabawy zastępuje komputer, który stał się najlepszym przyjacielem dzieci i młodzieży. Dzięki niemu mogą dowiedzieć się wielu rzeczy, o których boją się porozmawiać z rodzicami. Jednak wiele osób spotyka się jeszcze , lecz są to innego typu spotkania. Młodzież rozmawia ze sobą w sposób wulgarny, używając przekleństw. Świadczy to jedynie o ubogim słownictwie i złym wychowaniu. Ludzie odnoszą się do siebie bez szacunku i nie zważają przy tym na obecność dzieci. Dlatego coraz mniejsze dzieci mają problemy z zachowaniem i są agresywne. Pośród rozmów często trafiają się bójki, ponieważ ludzie nie wiedzą jak poradzić sobie z emocjami.
Uważam, że w dzisiejszych czasach ludzie nie potrafią ze sobą zgodnie żyć, nie używając przy tym wulgaryzmów.
3 3 3
2010-01-26T21:05:05+01:00
Moim zdaniem savoir vivre jest bardzo ważny w kontaktach międzyludzkich. Nie oszukujmy się, dla każdego z nas jest ważna kultura osobista, umiejętność zachowania się w towarzystwie.
Zapewne nikt nie prowadziłby się w towarzystwie osoby, która nie umie posłużyć się nożem i widelcem - co jest podstawą. Savoir vivre powinien być rozszerzany, przekazywany następnym pokoleniom, lecz niestety powoli zanika. Szczególnie wśród młodzieży bardzo rzadko spotyka się zachowania bardzo kulturalne, zasługujące na podziw.
Wulgaryzmy słyszy się teraz najczęściej, przechodząc ulicą i to właśnie z ust takich nastoletnich wyrostków. Rodzice nie przekazali im tej cennej wiedzy, i teraz zachowują się tak, jak się zachowują. Choćbyśmy bardzo chcieli, nie nauczymy ich teraz całkowicie poprawnego zachowania się, zawsze będą wracać do swoich wcześniejszych, gorszych nawyków.
Na szczęście savoir vivre nadal jest spotykany w życiu codziennym , lecz u osób dorosłych, starszych. Uprzejmość i używanie słów typu "Proszę" "Dziękuję" naprawdę nie pogorszy sprawy, lecz sprawi, że bedziemy milej postrzegani. Starajmy się zachowywać jak najlepiej, szczególnie w miejscach publicznych, gdzie każdy może zwrócić uwage na taką postawę.
4 3 4
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T21:31:31+01:00
W współczesnych czasach ludzie są ze sobą niezgodni, relacje między nimi są mniej trwałe, a zamiast nich do użytku międzyludzkiego pojawił się internet. Zmieniło to całe nasze życie.
Dzisiejsi ludzie mają wielki wpływ na siebie nawzajem szczególnie pośród dzieci oraz dzisiejszej młodzieży, która chce dorównać innym rówieśnikom, co prowadzi do robienia przez młodszych osobników różnych, czasem niebezpiecznych rzeczy. Relacje między ludżmi z czasem słabną na skutek rozmów internetowych i sms -ów. Znaczna większość woli spędzać cenny czas przed komputerem niż rozmawiać i spotykać się z bliskimi, rówieśnikami, przyjaciółmi. Obecnie zabawy, gry na świeżym powietrzu, a nawet czytanie książek zastępuje komputer, bez którego dzieci i młodzież nie mogą żyć, co najczęściej prowadzi do uzależnienia. Dzięki internetowi mogą dowiedzieć się rzeczy nieodpowiednich dla ich wieku, czasem nawet bez cenzury. Może przez to dojść do napotkania się na pedofila, który jest bardzo niebezpieczny.Wiele jednak osób spotyka się nadal, lecz w miejscach nieodpowiednich.Spotyka się tam młodzież, która rozmawia ze sobą używając wulgaryzmu, używając przekleństw. Lecz świadczy to o złym wychowaniu, spowodowanym nie zawsze przez rodziców, ale przez towarzystwo, z jakim dzisiejsza młodzież się spotyka. Czasem jednak złe wychowanie jest wyłącznie winą opiekunów, którzy odnoszą się do siebie arogancko, nie zważając przy tym na obecność nieletnich. Dlatego coraz częściej spotyka się małe dzieci, rozmawiające ze sobą w sposób nieodpowiedni. Zamiast spokojnych rozmów, dochodzi do bezsęsownych bójek, mających na celu zwrócenie na siebie uwagi starszych, ale także czasem dlatego, że ludzie nie potrafią radzić sobie z negatywnymi emocjami.
W dzisiejszych czasach nawet najmłodsi nie mogą ze sobą żyć w zgodzie, a między dorosłymi dochodzi do rozwodów, gdy tak naprawdę można ze sobą spokojnie porozmawiać. Niepotrzebnie niektórzy rujnują sobie życie, a negatywne pamiątki zostają w pamięci już na zawsze...
;)
2 5 2