Przetłumaczycie na J. angielski....
Historia o duchach.
Pewnego dnia 6 lat temu byłam sama w domu i oglądałam telewizje. Gdy poszłam do kuchni coś zjeść usłyszałam jakieś dziwne dźwięki. Ale myślałam, że to wiatr. Zadzwoniła do moja mama i powiedziała, że nie wróci na noc. Było późno więc poszłam spać. Następnego ranka zobaczyłam na stole śniadanie obok którego leżał list, a w nim było napisane: "Jestem wedle zapowiedzi". Nie wiedziałam co mam zrobić. Za godzinie przyjechała mama i opowiedziałam jej o wszystkim. Okazało się, że gdy byłam mała znajomy mamy przekazał jej w testamencie dom. i powiedział jej, że kiedyś nas odwiedzi.

Proszę pomóżcie....:)

3

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T19:34:34+01:00
Historia about ghosts.
One day 6 years ago I was at home alone and I watched TV. When I went into the kitchen to consume something I heard some strange sounds. But I thought that it was a wind. She called to my mum and said he wouldn't come back for the night. So it was late I went to bed. The following morning I saw the breakfast by which the letter lay on the table, and in it it was written: "I am according to the announcement". I didn't know what I was supposed to do. Too for hour a mum arrived and I told her about everything. It turned out, that when I was short the acquaintance of the mum bequeathed the house to her. and told her at one time he would visit us.
powinno byc dobrze :)
2010-01-26T19:38:07+01:00
Some day 6 years ago i was alone in home and i was watching tv.When i went to kitchen for something to eat i heard some strange sounds but i thought it was wind. My mother called and she said that she didn't come for night.It was late so i went sleep.Next morning i saw on the table my breakfast and letter near it.
In letter was written: "I am according to the announcement". I didn't know what I was supposed to do. Too for hour a mum arrived and I told her about everything. It turned out, that when I was young the acquaintance of the mum bequeathed the house to her and told her at one time he would visit us.
2010-01-26T19:45:31+01:00
A story about ghosts
One day, 6 years ago, I was home alone and I was watching TV. When I went to the kitchen to eat something I heard a wierd noise. I thought it was wind. My mum phoned me and said that she isn't coming home for the night. It was late, so I went to sleep. Next morning I saw breakfast on the table and next to it there was a list, this is what was written in it:" I'm according to the anoucement". I didn't know what to do. In an hour my mum came and I told her about everything. Then I found out that when my mom was little, her friend gave her a Will of her home. She told my mum that she will visit us sometime.