Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T09:18:01+01:00
Zagrożenia


Internet to niestety nie tylko same korzyści. Niezbędne jest uzmysłowienie sobie drugiej strony, pełnej zagrożeń czyhających na jej użytkowników. Dotyczy to głównie osób o nie wyrobionym jeszcze światopoglądzie a więc młodzieży kształtującej swój obraz świata w oparciu o zdobywaną ciągle wiedzę, również za pośrednictwem Internetu.

Większość osób nawiązując połączenie z Internetem, przegląda wiele witryn WWW, wypełnia mnóstwo formularzy, nawiązuje kontakty z nieznanymi im ludźmi, wymienia z nimi korespondencję. Nie uzmysławiamy sobie jednak faktu, iż wiele stron WWW zbiera wiele informacji o nas m.in. dane techniczne naszego komputera, rodzaj oprogramowania, nasze dane osobowe. Formularze które wypełniamy z pełną beztroską wykorzystywane są w najlepszym przypadku do celów marketingowych co skutkuje często zapychaniem naszej skrzynki pocztowej różnorakimi reklamówkami.

Według badań statystycznych w Polsce największą grupę użytkowników stanowią osoby w wieku 15-25 lat. Bardzo dużą grupę stanowią również dzieci do lat 15. Świadczy to o tym, że dużo większa część dorosłego społeczeństwa, w stosunku do młodzieży, nie miała nigdy styczności z Internetem lub ma bardzo ograniczoną wiedzę, co potwierdzają dotychczasowe doświadczenia. Wielokrotnie rodzice kupują swojemu dziecku drogi sprzęt, finansują jego podłączenie do Internetu i na tym zainteresowanie się kończy. Rodzice pewni bezpieczeństwa swojego dziecka nie zdają sobie sprawy, że internetowy kolega ich syna, Janek, może być 50-cio letnim pedofilem, koleżanka Joasia - członkinią sekty, natomiast najlepszy sieciowy przyjaciel Adam, z którym syn wymienia informację o swojej rodzinie, statusie materialnym, planowanych wakacjach, w rzeczywistości jest członkiem grupy złodziejskiej w ten sposób zbierającym informacje o swoich przyszłych ofiarach.