Odpowiedzi

2010-01-26T20:04:52+01:00
Dziady to utwór Adama Mickiewicza , który zawiera wiele refleksji i pouczających dla nas rad. Każdy człowiek powinien żyć tak aby być w pełni człowiekiem. Poniżej postaram się wytłumaczyć .
Po pierwsze każdy człowiek powinien pomagać drugiemu człowiekowi, powinien chociaż próbować pomóc przykładem może być Bogacz który nie chciał pomóc biednym dzieciom którzy potrzebowali jedzienia . Każdy człowiek powienien dzielić się tym co ma z drugą osobą wtedy tylko dozna szczęścia i prawdziwego człowieczęństwa.
Po drugie sam utwór pokazuje nam że powinniśmy być dobrzy dla drugich utwór dziady ukazuje nam piekło i niebo swa różne światy które kiedyś dośiągniemy po śmierci. Każdemu znas powinno zależeć aby dostać się do nieba i żyć z Bogiem w szczęsciu. Uczynimy to będąc dobrym dla innych.
Myślę że powyższe argumenty tłumaczą dlaczego powinniśmyżyć tak żyć aby być człowiekiem .

Tu masz przykład tylko nie umiem wymyśleć 3 argumentu pomyśl trochę to jest taki początkowy schemat troche pozmieniaj i będzie dobrze
9 4 9
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T20:15:50+01:00
Żyć tak,by w pełni być człowiekiem, to stosowanie norm i nauk moralnych,które obowiązują każdego z nas,zawsze i wszędzie,bez wzgledu na to gdzie jesteśmy i co robimy.
Jakie byłoby nasze życie,jesli nie byłoby w nim bólu,cierpienia,a jedynie radość i ciągła beztroska o jutro.Zapewne szybko mogłody się nam znudzić takie życie.
Poprzez ból,cierpienie stajemy się silniejsi,umocnieni w wierze.
Podobnie jest wtedy gdy widząc proszącego o datek,czy coś do jedzenia,a my go odtracamy,często ubliżając tej osobie,stajemy się ich oprawcami.
Miłość jest wielkim uczuciem,z którym nie należy igrać,gdy ktoś nam ją oferuje,przyjmijmy ją,cieszmy się każdym dniem i chwilą spedzoną z tą druga osobą.
Nie pozwólmy,by naszym życiem kierowały złe uczynki,bezczynność,by miłość była wielkim drogowskazem w naszym życiu i postępowaniu,a napewno pozostawimy po sobie ważny ślad.
14 4 14