Odpowiedzi

2010-01-26T19:59:20+01:00
Http://apin.bg.pwr.wroc.pl/download/rozszerzenia.htm

tutaj wszystko ładnie masz w tabelce pokazane :)

Pliki INI są plikami konfiguracyjnymi, i do tego celu są głownie stosowane, przechowują najczęściej właściwości różnych obiektów, choć nie zawsze, ponieważ, są bardzo wygodne w korzystaniu, przez co łatwo i wygodnie używa się ich do innych zadań związanych z zapisem danych do pliku.

2010-01-26T20:05:14+01:00
Przykładowo *.ini:
http://pl.wikipedia.org/wiki/INI

temp
skopiowane z forum:
System Windows i liczne programy użytkowe tworzą w trakcie działania pliki tymczasowe. Jeżeli praca programu zostanie przerwana w nietypowy sposób, np. przez błąd system u, pliki te pozostają w komputerze i zajmują cenne miejsce na dysku. Pliki tymczasowe łatwo rozpoznać po ich rozszerzeniach: .tmp,. bak, .$$$ lub. sik. Tylko w nielicznych przypadkach mogą się one przydać. Dlatego warto, co pewien czas, usuwać zgromadzone pliki tymczasowe. Możemy to uczynić za pomocą programu do oczyszczania dysku lub ręcznie. Najpierw należy za kończyć pracę wszystkich uruchomionych programów. Następnie uruchomić Eksploratora Windows i w Katalogu Windows odnaleźć folder "Temp", w którym składowana jest większość plików tymczasowych. Z menu Eksploratora wybieramy polecenie "Edycja -> Zaznacz wszystko". Pliki tymczasowe zostaną "podświetlone". Teraz z menu wybieramy "Plik / Usuń" i czekamy, aż zostaną skasowane wszystkie zaznaczone pliki. Tym sposobem możemy odzyskać sporo miejsca na lokalnym dysku.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T20:27:14+01:00
Pliki "Temp" są to pliki tymczasowe(z angielskiego Temporary-tymczasowy).Mają rozszerzenie czasem właśnie TMP. zapisywane są przez program w trakcie korzystania z niego.Np niektóre programy do nagrywania dźwięku zostawiają po sobie pliki temp które nastepnie program konwertuje na standartowy plik dźwiekowy

także podczas instalacji jakiegoś programu tworzone są pliki temp które po poprawnym zainstalowaniu zostaną automatycznie skasowane.


Pliki "INI" to pliki konfiguracyjne(lub też inaczej inicjalizacyjne) są w nich zapisane dane niezbędne do działania zainstalowanych programów.W systemie Windows też znajdują się takie pliki np. ważny plik Win.ini - zapisane są w nim ustawienia systemu i dotyczące zainstalowanych aplikacji.Podczas instalacji nowego programu do pliku win.ini doddawany jest dodatkowy wpis