Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T20:10:52+01:00
Specjalnością kuchni polskiej są potrawy mączne i zbożowe (kasze, kluski, pierogi), produkty runa leśnego (grzyby, owoce, zioła), wieprzowina (w tym wędliny i kiełbasy), ryby słodkowodne, dziczyzna, spora ilość zup z dowolnych produktów (zwłaszcza warzywne), wypieki (pieczywo, ciasta), desery, wódki i nalewki. Typowe przyprawy to chrzan, koperek, jałowiec, pieprz, kwaśna śmietana, twaróg. Z warzyw i owoców typowe są buraki, ogórki, kapusta, jabłka, czereśnie, jagody, agrest i inne środkowoeuropejskie.
Współczesna kuchnia polska rożni się od dawniejszej tym, że podstawa pożywienia, czyli kasze zostały zastąpione przez ziemniaki, a potrawy z dziczyzny zastępuje się dziś wieprzowiną i drobiem hodowlanym. Bardzo dużą popularność zdobyły także pomidory, a w czasach nowszych papryki. Zwiększyło się tez spożycie dostępnego dzisiaj codziennie mięsa, a zmniejszyło spożycie podrobów. Z buraków białych zaczęto stosunkowo niedawno w Polsce produkować tani cukier, który wyparł i zastąpił miód w wypiekach i deserach.
2 5 2
  • Użytkownik Zadane
2010-01-26T20:17:34+01:00
Uważam, że polska kuchnia jest dość rozwinięta. Każdy człowiek ma inne upodobania, zachcianki. Dzieci, gustują zazwyczaj w tzw. `fast-foodach`. Pizza, zapiekanki i hot-dogi to ich ulubione przekąski. Nie można się jednak dziwić. Wyżej wymienione produkty, mimo dużej ilości kalorii, są bardzo smaczne. Nie dziwmy się więc dzieciom, ponieważ nawet dorośli potarfią się skusić na takie małe co nie co. Dorośli, których stać na lepszy, droższy obiad gustują zazwyczaj w potrawach z wyższej półki. Spagetti, wytrawne zupy, desery-to im najbardziej smakuje. Istnieją także tacy ludzie, którym najlepiej smakuje polska, domowa kuchnia. Niezapomniany smak pierogów czy wiejskiego barszczu zawsze będzie niezastąpiony. Uważam, że te potrawy są najcenniejszym skarbem polskim. Nasz naród może pochwalić się właśnie m.in pysznym jedzonkiem. Bigos, zupy, najprzeróżniejsze pierogi są dowodem na to, że nasi rodacy potarfią świetnie gotować. Mimo tego, że linia fast-foodów co raz bardziej się rozwija, smaku naszych wiejskich potraw nie potrafi i nie zabije nikt.
3 3 3