Treść polecenia: Napisz rozprawkę na temat: Nie wszytko, co w życiu ważne, da się przeliczyć na pieniądze. PLAN: Wstęp: 1.Myśl ogólna o pieniądzach - "Na pieniądzach twardo stoi świat". 2.Teza i mój stosunek do niej. Rozwinięcie: 1. Argument - postać skąpca Scrooge'a z "Opowieści Wigilijnej" Karola Dickensa. 2.Argument - opowieści biblijne "Przypowieść o synu marnotrawnym", Postać Judasza. 3.Fraszki Jana Kochanowskiego "Na zdrowie" , "Na dom w Czarnolesie" Zakończenie: 1.Podsumowanie rozważań i potwierdzenie tezy. TO JEST TREŚĆ ZADANIA Z PRÓBNEGO TESTU EGZAMINACYJNEGO "Z OPERONEM" ZE STYCZNIA. PROSZĘ O SZYBKĄ ODPOWIEDŹ

2

Odpowiedzi

2010-01-26T20:58:55+01:00
W pełni zgadzam się z twierdzeniem zawartym w temacie, ponieważ uważam, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze. Są one potrzebne tylko tym ludziom którzy nie są w pełni szczęśliwi.
Pierwszym argumentem będzie postać scroofga z Opowieści wigilijnej. Był to skąpy człowiek, dla którego liczyły się tylko pieniądze. Jednak po nawiedzeniu przez cztery duchy powoli stawał się dobrym człowiekiem i pomagał innym ludziom oraz stał się dobry dla rodziny krórą odwiedził. Z czasem przestałly liczyć się dla niego pieniądze i stał się szczęśliwym człowiekiem.
Moim zdaniem dzisiejszy człowiek goni za pieniędzmi i zapomina o rodzinie . Uświadamia sobie jednak to za póżno i nie morze tego naprawić.
2 5 2
2010-01-26T21:16:35+01:00
Zgadzam się z twierdzeniem w temacie, ponieważ uważam, że pieniądze nie są w życiu najważniejsze. Są one potrzebne tylko tym ludziom którzy nie są w pełni szczęśliwi.
Pierwszym argumentem będzie postać scroog'a z Opowieści wigilijnej. Był to skąpy człowiek, dla którego liczyły się tylko pieniądze, a nie inni ludzie. Jednak po nawiedzeniu przez 3 duchy powoli stawał się dobrym człowiekiem i pomagał innym ludziom oraz stał się dobry dla rodziny. Z czasem przestały liczyć się dla niego pieniądze i stał się szczęśliwym człowiekiem, z rodziną i przyjaciółmi.
Moim zdaniem dzisiejszy człowiek goni za pieniędzmi i zapomina o rodzinie . Uświadamia sobie jednak to za późno i nie morze tego naprawić. Czasem tylko ludzie wiedzą to od początku, lub przypominają sobie o tym w porę.
5 2 5