Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T22:01:25+01:00
Podstolina jest drugoplanową bohaterką "Zemsty" Aleksandra Fredry. Jest ona bogatą wdową, mieszkającą w zamku razem z Cześnikiem. Nie wiemy zbyt dużo o tej postaci, lecz możemy wywnioskować, że jest kobietą nieuczciwą i niedotrzymującą swego słowa, czego udowadnia, gdy widzi Wacława w swoim pokoju. Nagle przypomina sobie swe uczucia z młodości, jakie wyrażała do niego. W jednej chwili zapomina o zaręczynach z Cześnikiem i pragnie wziąć ślub z Wacławem. Myślę jednak, że Podstolina była dobrą kobietą, gdyż jak każdy z nas czasem powinien kierować się uczuciami...

Myślę, że pomogłem i że nie za długo ;)

Jakbyś chciał dłużej i dokładniej pisz na GG:
8706331
12 2 12
2010-01-26T22:02:09+01:00
Egoistycznie nastawiona Anna jest po prostu nielojalna wobec bliskich sobie osób. Uwodzi Wacława (już w domu Cześnika), mimo iż wie o jego miłości do Klary, a także pod dachem narzeczonego zdradza go z Rejentowiczem. Nie świadczy to dobrze o jej charakterze. Porzucenie Raptusiewicza wkrótce po zaręczynach i podpisanie umowy przedślubnej z Milczkiem jest prostą konsekwencją poprzednich postępków Podstoliny. Charakteryzuje ją chciwość i bezmyślność w działaniu - nie odznaczając się głębokim umysłem, jest jednak kobietą sprytną, dbającą o swoje interesy.
Podstolina budzi współczucie, a nawet politowanie dla swoich fantazji i wyobrażeń o własnej atrakcyjności i jej wpływie na mężczyzn.
8 2 8
2010-01-26T22:05:51+01:00
Podstolina jest kobietą, która ma już swoje lata, ale nadal jest bardzo żywą, energiczną osobą. Jest osobą bezkrytyczną, bo odrzuca oświadczyny Cześnika, a marzy o poślubieniu Wacława. O przeszłości Podstoliny dowiadujemy się z jej rozmowy z Wacławem, którego niegdyś poznała w Warszawie. Nie była wierna swemu mężowi, zdradzała go z dużo młodszym od siebie, Wacławem Milczkiem. Naiwnie wierzy, że dawna miłość między nimi może ożyć, chce mieć go tylko dla siebie.
Podstolina jest, mimo swego dojrzałego wieku, kobietą naiwną. Nie dopuszcza myśli, że się starzeje. Bohaterka budzi współczucie dla swojej wyobraźni o własnej atrakcyjności.
15 3 15