Odpowiedzi

2010-01-26T22:41:03+01:00
Rośliny pasożytnicze: łuskiewnik różowy, jemioła pospolita, szelężnik mniejszy

pasożyty zwierzęce: glista ludzka, owsik, włosień kręty

grzyby pasożytnicze: rdza zbożowa, buławinka czerwona, huba


Mam nadzieję, że pomogłam. ;)
23 4 23
Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-26T22:42:43+01:00
Zwierzęcych:pchły,świerzb,Chejletieloza to pasożytnicza choroba skóry wywołana przez pajęczaki z rodziny Cheyletlidae. Kleszcze.Nużyca i inne

roślinnych:
Choroba Ziemniaka:

Zaraza ziemniaczana spowodowana przez grzyb Phytophtorha infestans objawia się czarnymi plamami pojawiającymi się na liściach i pędach i więdnięciem całych roślin

Choroby zbóż

Jedna z najpospolitszych chorób zbóż jest chorobą spowodowaną przez rdzę źdźbłową (Puccina graminis).

Choroby warzyw

Plasmodiophora brassicae - poraża korzenie kapusty powodując chorobę zwaną kiłą kapuścianą. Objawia się ona gniciem korzenia i pędu rośliny. Jeśli młode warzywa (np. Buraki cukrowe) w rozsadzie zaczynają gnić u nasady łodygi.

Choroby drzew i winorośli

Jeśli liście drzew brzoskwiniowych i moreli zaczynają skręcać się i wyginać roślina jest porażona grzybem należącym do klasy workowców - taphrina deformans a chorobę nazywamy kędzierzawością liści.
Taphrina betulina - jest z kolei odpowiedzialna za pojawienie się na gałęziach brzóz tzw. Czarcich mioteł


GRZYBÓW
Robaki w grzybach to czerw - larwy niektórych muchówek i błonkówek które składają jajeczka w młodych owocnikach grzybów będących magazynem żywności rozwijających się larw. Znanych jest około 200 różnych gatunków owadów amatorów grzybów. Niektóre gatunki mają tylko wybrane określone gatunki grzybów, są i mniej wybredne zadowalające się każdym grzybem byleby nie był zbyt ostry w smaku. Wielkim smakoszem grzybów są również skoczogonki mające swoje lokum miedzy blaszkami - rurkami wybierając najsmaczniejsze i najdelikatniejsze części grzyba. I mozna takich smakoszy wymieniac dalej, żuki, ślimaki, ryjówki- ale to już nie te " popularne robaczki"

DASZ NAJ?? PLIS
32 4 32