Odpowiedzi

2009-04-09T19:25:22+02:00
Chłopcy poszukują bliskości i czułości, są natomiast nastawieni na rozładowanie napięcia seksualnego. Największy popęd seksualny u chłopców występuje między 15 a 20 rokiem życia i – co warto podkreślić – nigdy potem nie będzie już tak silny! Ponieważ są niedojrzali psychicznie, często traktują dziewczynę głównie jak obiekt seksualny. Natomiast oczywiście miłość nie polega na realizacji popędu seksualnego. Jest dopełnieniem uczuć, pięknych przeżyć psychicznych, które są na pewno ważniejsze. Zaczynając współżycie za wcześnie, możecie nigdy nie doznać wspaniałych przeżyć, które towarzyszą zakochaniu i oczekiwaniu na ten właściwy moment. Na pewno lepiej zacząć współżycie później niż za wcześnie.

Dojrzałość to również gotowość do stawienia czoła niepowodzeniom – a pierwszy stosunek bardzo często jest porażką, wiąże się z bólem, krwawieniem. Jest przy nim strach itp. Nie musi być wcale tak wspaniale, jak marzyliśmy i wyobrażaliśmy sobie! Często „młodzi kochankowie” są zawiedzeni, mają pretensje do siebie nawzajem, często dochodzi do rozstania. Nieudany stosunek jest również przyczyną dopatrywania się „zaburzeń”, „niesprawności” u samego siebie. Te obawy mogą pojawiać się przed kolejnymi zbliżeniami, a z takim nastawieniem bardzo łatwo o ... kolejne „porażki”.
Dojrzałość oczywiście wiąże się też z odpowiedzialnością, w tym również za dziecko. Decydując się na współżycie musicie się liczyć również z taką możliwością. A jakby się tak zdarzyło, że mielibyście dziecko, to nie tylko wy macie problem, ale wasi rodzice i wasze dziecko też mają problem. Po prostu dzieci nie powinny mieć dzieci. Niestety o tym wszystkim trzeba pomyśleć zanim podejmie się decyzję o współżyciu seksualnym i zastanowić się nad tym czemu ma służyć tak naprawdę inicjacja seksualna. Dopóki nie jesteście w stanie sami poradzić sobie z konsekwencjami własnych decyzji i uczynków – nie może być mowy o pełnej „odpowiedzialności”, dojrzałości itp.

nie wiem czy to będzie dobre;) Pozdrawiam;)