Proszę o przetłumaczenie tekstu na język angielki. Zwykłe proste zdania w czasie przyszłym. Proszę żeby w tych zdaniach znajdowało się will.

Ja w wakacje pojadę nad morze do Kołobrzega. Pojadę tam z rodzicami oraz z kuzynem Krzysztofem. Będę zwiedzał tam wiele zabytków. Zamierzam pływać w morzu oraz spacerować po plaży. Będę mieszkał w luksusowym pensjonacie.W nocy będę z kuzynem oglądał ciekawe filmy. Z rodzicami zrobię kilka ciekawych zdjęć. Pod koniec lipca wrócimy razem do Bierunia.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-27T14:23:57+01:00
I'll go on holiday to the seaside to Kolobrzeg. I will go there with his parents and his cousin Christopher. I will be visiting many historical sites there. I intend to swim in the sea and stroll along the beach. I will be living in luxury pensjonacie.W night, I watched his cousin interesting films. The parents do a few interesting pictures. At the end of July, we will come back together to Bierun.
1 5 1
2010-01-27T14:24:00+01:00
I will go to Kołobrzeg to vacations over sea . There I will go with fathers (parents) and with cousin krzysztof. There I will tour many antiques. In sea intend swim and walk about after beach. I will live observe in luxury with cousin curious movies night be pensjonacie.W. I will make several curious photos with fathers (parents). We will return near the end of july for case (together; time) Bierunia.