1. Konsekwencje pewnej decyzji (felieton lub głos na dyskusji) [przytoczyć mit o Parysie i inne przykłady z lektur gimnazjalnych, może być też biblia filmy i inne. ]
2. Parys pisze list do ojca króla Priama władcy Troi z prośbą o....

Wybierzcie sobie jeden z tych tematów
No i żeby nie było króciutkie
Daje najleszpe rozwiązanie
:)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T15:00:03+01:00
Do króla Priama - wielkiego władcy Troi i podległych mu królestw.

Drogi Ojcze!

Nikt tak bardzo mnie nie zna jak Ty właśnie. Patrzyłeś jak u Twego boku stawiałem pierwsze kroki, wychowywałem się i dobywałem miecza. Nauczyłeś mnie jak należy być prawowitym mężczyzną oraz jak godnie postępować. To w końcu dzięki Tobie i matce pojąłem również czym jest miłość.
Teraz wiem, że to uczucie nie oszczędza nikogo. Zakochałem się w pięknej Helenie bez pamięci. Wielkim był dla mnie dzień, w którym dowiedziałem się, że i ona odwzajemnia uczucia. Dzięki przychylności Afrodyty, to mnie właśnie Helena został przyrzeczona. Pomimo tego władca Menelaos usilnie starał się zatrzymać tę piękna kobietę tylko dla siebie. Nie mogłem dłużej patrzeć na jej cierpienia i postanowiłem uprowadzić moją wybrankę do naszej ojczyzny. Jestem świadomy tego jakie kłopoty mogę na nas sprowadzić, jednak Ojcze proszę - nie zabraniaj działać mi zgodnie z sercem.
Gdy Menelaos dowiedział się o moich zamiarach postanowił wyruszyć z wojskiem ku naszemu miastu. Bogowie morza jednak sprzyjają nam i w Troi będziemy wcześniej niż on.
Obiecuję jednak, że jeżeli udzielisz nam swojego błogosławieństwa to z pełną odpowiedzialnością wezmę się za przygotowania obronne. Proszę, a właściwie błagam Cię o wybaczenie mi tej winy za ten konflikt. Będę starał się również dyplomatycznie udobruchać króla Myken, a o sposób zapytam się naszych wyroczni.
Mam nadzieję, że nie zawiodłem Cie mój Ojcze. Bądź zdrów, już niedługo przybędziemy z Heleną na nasz dwór.

Parys
2 3 2