Odpowiedzi

2010-01-27T15:12:11+01:00
Kopciuszek był samotnym dzieckiem. Miała swą złą macochę i 3 siostry. Macocha nie pozwalała jej chodzić na balu i inne bale, ponieważ musiała posprzątać cały dom swojej macochy.
Gdy kopciuszek pewnego dnia spotkał dobrą wróżkę, ta zaś pozwoliła jej pójść na bal.Kopciuszek nie był tego pewien czy macocha jej pozwoli. Ale jednak poszła. Wróżka powiedziała że gdy wybije 00:00 ma wracać do domu bo czar pryśnie.. Gdy zgubiła swój but piękny książę znalazł go i podarował Kopciuszkowi. Potem żyli długo i szczęśliwie..:)
6 3 6
2010-01-27T15:12:15+01:00
Napisze ci w #(punktach) tak jak u nas w szkole pani dyktowała.
# Dziewczyna jest wykorzystywana w roli służącej.
# Macocha i przyrodnie siostry jadą na bal u księcia, zostawiając Kopciuszka w domu.
# Zjawia się dobra wróżka, która dostarcza odpowiednie stroje i karocę, dzięki którym Kopciuszek może pojechać na bal do księcia, jednak musi wrócić do domu przed północą.
# Kopciuszek na balu oczarowuje księcia.
# Kopciuszek w ostatniej chwili ucieka z balu, gubiąc pantofelek. Stroje i karoca znikają.
# Książę urządza poszukiwania Kopciuszka w całym kraju, sprawdzając na którą dziewczynę będzie pasował pantofelek (uszyty na bardzo drobną stopę). W końcu trafia do domu macochy.
# Przyrodnie siostry Kopciuszka przymierzają pantofelek, który jednak nie pasuje (w wersji baśni braci Grimm siostry Kopciuszka zostają nakłonione przez matkę do odcięcia sobie palca lub kawałka pięty, aby pantofelek mógł zmieścić się na stopę). Kiedy książę chce już wyjść, zauważa Kopciuszka i pomimo protestów macochy postanawia założyć pantofelek Kopciuszkowi.
# Pantofelek pasuje.
# Książę i Kopciuszek żyją długo i szczęśliwie.

Myślę że ci pomożę;))
5 4 5