Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-27T15:35:01+01:00
Las zimą wygląda cudnie.Śnieg błyszczy się jak stos porozrzucanych diamentów. Drzewa przypominają bałwanki. Nie widać już pięknej zielonej trawki ani liści na drzewach ani kwiatów. Z nieba jak gwiazdy lecą malutkie płatki śniegowych gwiazdeczek które znikają w bieludkim śniegu. Na polach widać malutkie stupki zwierzątek które poszukiwały jedzenia w ten zimowy dzień. Niegdy w życiu nie widziałam czegoś tak pięknego.
62 3 62
2010-01-27T15:35:35+01:00
Zimowy las wygląda ponuro i cicho. Ma oszronione drzewa, a runo leśne jest pokryte białym śniegiem. Na niebie widać błękit,wystające gałązki drzew i krzewów iglastych. Gałęzie drzew uginają się pod ciężarem śniegu. W zimowym blasku słońca śnieg połyskuje jak malutkie brylanciki poukładane tuż obok siebie. Czasem widać odbite na śniegu ślady stóp ludzi i zwierząt. Niektóre ptaki odlatują do ciepłych krajów, a inne przylatują na zimę. Zwierzęta czworonożne chowają się do norek bądź do wydrążonych przez ptaki otworów w drzewach.
42 4 42
Najlepsza Odpowiedź!
  • Użytkownik Zadane
2010-01-27T15:40:50+01:00
Tegoroczne lasy zimowe obfitują w piękny, niezastąpiony widok. Roślinność pokryta jest białą, delikatną szatą. Mimo braku zieleni i kwitnących drzew las i tak wygląda cudnie. Wszędzie przeważa biały, lekki kolor. Puszysty śnieg znajduje się dosłownie na każdym kroku. Niebo świeci delikatnie jasnobłękitną barwą, dając o sobie znać. Zimowy las charakteryzuje się niezwykłym spokojem. Nie słychać tu śpiewających ptaków, szczęśliwych zwierząt. Wszystko ucichło. Ten spokój jednak powoduje, że klimat leśny wydaje się być bardziej niezwykły. Przyjdzie wiosna, a wtedy wszystko odżyje, obudzi się. Teraz jednak panuje tam kryształowy szept, zimowy nastrój.
137 4 137