Odpowiedzi

2010-01-28T08:40:33+01:00
Odwarzny-Lecz Staś przez jedno mgnienie oka dostrzegł że muszka sztucera przypada na czole zwierza , i pociąga za cyngiel.Huknął strzał. Lew wspiął się tak że przez chwilę wyprostował się na całą wysokość, po czym runął na wznak,czterema łapami do góry. Honorowy- I tak mówiąc uderzył ją korbaczem, strasznym batem arabskim, który przecina nawet skórę wielbłąda. Nel, lubo owinięta w gruby pled, krzyknęła z bólu i ze strachu, lecz Gebhr nie zdołał uderzyć jej po raz drugi, gdyż Staś skoczył w tej chwili jak żbik, uderzył go głową w piersi, a następnie chwycił za gardło.
Stało się to tak niespodzianie, że Sudańczyk upadł na wznak, a Staś na niego i obaj poczęli przewracać się po ziemi. Chłopak na swój wiek był wyjątkowo silny, jednakże Gebhr prędko dał sobie z nim radę. Naprzód oderwał od swego gardła jego dłonie, po czym obrócił go twarzą do ziemi i przycisnąwszy mu pięścią kark począł smagać korbaczem jego plecy. Mądry- - Skąd wiesz, że odjeżdżamy od Nilu, skoro brzegów nie możesz stąd dostrzec?
- Bo słońce, które jest po wschodniej stronie nieba, grzeje nas w plecy; to znaczy, że skręciliśmy na zachód.
- Mądry z ciebie chłopiec - rzekł z uznaniem Idrys. Pełny poświęcenia-Po chwili jednak czując, że się dusi, począł wołać zdławionym głosem:
- Ratujcie małą bint!... ratujcie małą bint!