(dokładniej praca na przedmiot wiedza o kulturze )Referat na temat '' savoir vivre w relacjach miedzyludzkich w pracy ''
Proszę żeby był mały udział internetu. Praca tzw. z głowy.
Wszystkie inne prace bdą zgłaszane jako spam albo błędne.
Praca powinna byc napisana starannie. Poprawnie gramatcznie.

2

Odpowiedzi

2010-01-27T18:34:46+01:00
Moim zdaniem savoir vivre jest bardzo ważny w kontaktach międzyludzkich. Nie oszukujmy się, dla każdego z nas jest ważna kultura osobista, umiejętność zachowania się w towarzystwie.
Zapewne nikt nie prowadziłby się w towarzystwie osoby, która nie umie posłużyć się nożem i widelcem - co jest podstawą. Savoir vivre powinien być rozszerzany, przekazywany następnym pokoleniom, lecz niestety powoli zanika. Szczególnie wśród młodzieży bardzo rzadko spotyka się zachowania bardzo kulturalne, zasługujące na podziw.
Wulgaryzmy słyszy się teraz najczęściej, przechodząc ulicą i to właśnie z ust takich nastoletnich wyrostków. Rodzice nie przekazali im tej cennej wiedzy, i teraz zachowują się tak, jak się zachowują. Choćbyśmy bardzo chcieli, nie nauczymy ich teraz całkowicie poprawnego zachowania się, zawsze będą wracać do swoich wcześniejszych, gorszych nawyków.
Na szczęście savoir vivre nadal jest spotykany w życiu codziennym , lecz u osób dorosłych, starszych. Uprzejmość i używanie słów typu "Proszę" "Dziękuję" naprawdę nie pogorszy sprawy, lecz sprawi, że bedziemy milej postrzegani. Starajmy się zachowywać jak najlepiej, szczególnie w miejscach publicznych, gdzie każdy może zwrócić uwage na taką postawę.
8 4 8
2010-01-27T20:40:40+01:00
Savoir-vivre pomaga nam w życiu codziennym. Gdy jesteśmy w Grecji to gdy uniesiemy wskazujący i środkowy palec złączony to u nas to znaczy, że coś jest super, a w Grecji że ktoś jest gejem.
Dzięki savoir-vivre wiemy jak się zachować np.czy powinno się spóźniać 15 min czy jak się zachować kulturalnie w urzędzie. Dzięki niemu mężczyźni wiedzą jak ucałować rękę kobiety, a kobiety (i nie tylko :) wiedzą kiedy popełniają faux pas. Savoir-vivre sprawia że człowiek jest bardziej miły i uprzejmy, dobrze wychowany.
Wiemy też jakie wino pasuje do okoliczności czy taką drobnostkę - wódka powinna być zmrożona czy tylko chłodna. Wiemy też jak nie urazić innych osób i tym samym zdobywamy pewną ogładę towarzyską.
Gdy podejmujemy gości w domu wiemy jak nakryć stosownie stół i podać do stołu.
Uczy nas też stosownego ubioru do okazji (na pogrzeb nie chodzi się w trampkach czy adidasach) i (do pań) nie przesadzania z makijażem. Wiemy jak się zachować w towarzystwie aby po paru minutach wszyscy nie odwrócili się plecami do nas.
W pracy stosując zasady savoir-vivru można zjednać sobie personel. Wiemy też jak się ubrać do pracy( niezbyt wyzywająco ) i jak nie odstraszać brzydkim zapachem czy innymi nieprzyjemnymi rzeczami( niedopasowany strój!!!)

Pozdrawiam, Asia.
5 3 5