Mam napisać wypracowanie na 1 z powyższych tematów
1.moja wizyta w soplicowie-reportaż
2.Pan tadeusz o historii polski - rozprawka
3.która postać w panu tadeusza podoba ci się najbardziej powiadom o tym w liście do przyjaciela

praca musi być na co najmniej jedną stronę A4 licze na solidne wykonanie :)
za prace z neta zgłaszam spam to tyczy też mojego 2 zadania

1

Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-01-27T16:14:35+01:00
3.

Hej Ania

Już na wstępie listu chciałabym Cię serdecznie przeprosić. Wiem, dawno nie pisałam, straciłam z tobą kontakt. Szkoła nie daje za wygraną. Ciągłe klasówki, testy sprawiają, że mam jej ostatecznie dość. Na szczęście, jeszcze kilka dni do ferii zimowych. Wtedy solidnie odpocznę.

Powód, dla którego piszę jest dość nie oficjalny. Chciałabym Ci zdać pewnego rodzaju sprawozdanie. Otóż, ostatnio przeczytałam całkiem interesującą książkę Bolesława Prusa pt. "Pan Tadeusz". Powieść ta, jest dość ciekawa, mimo znacznej tematyki historycznej. Występuje tam wiele fascynujących postaci. Tą, która najbardziej przykuła mą uwagę była osoba Jacka Soplicy, ojca głównego bohatera. Bohater ten, w walce o wolność ojczyzny poświęcił całe swoje życie. To naprawdę szlachetne i godne podziwu, nie uważasz? Jacek Soplica posiadał wiele fantastycznych cech. Są nimi m.in: żywiołowość, porywczość, brak opanowania. Jak widzisz, poznając losy tego bohatera nie sposób go nie lubić. To wykluczone. Oczywiście, posiadał on kilka negatywów. Charakteryzował się niezwykle trudnym charakterem. Często się kłócił, awanturował, wybuchał gniewem. Gdyby chciał, na pewno podjąłby próbę zmiany siebie. Jacka Soplicę cechowała również śmiałość, którą przejawiał w licznych pojedynkach, porachunkach. To naprawdę zasłużony bohater. Nawet nie masz pojęcia jak wspaniale radził sobie z szermierką i strzelnictwem. Należą mu się gromkie brawa. Jak widzisz, to bardzo ciekawa postać. Polecam Ci książkę "Pan Tadeusz". Wtedy sama się przekonasz, jak w wiele wspaniałych bohateów bogata jest ta powieść.

Niestety, to wszystko co chciałam Ci przekazać. Pozdrów serdecznie rodzinę. Proszę Cię, odpisz mi szybko na ten list. Zamieść w nim wiadomości co u ciebie i twoich bliskich. Pozdrawiam

Kamila