Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T16:30:39+01:00
Tytuł: Zmierzch
Autor: Stephenie Meyer

Siedemnastoletnia Bella postanawia wyprowadzić się ze słonecznego Phoenix i zamieszkać wraz z ojcem w najbardziej deszczowym miejscu w całych stanach - w Forks. Nie spodziewa się jednak, co czeka ją w nowym miejscu.
Bella zamieszkuje wraz z ojcem. Uważa, że tak będzie lepiej dla matki, choć sądzi , że jej nowe życie będzie o wiele gorsze, niż to, które toczyła wraz w Phoenix. Na szczęście okazuje się, że wcale nie jest tak źle, jak się spodziewała. W nowej szkole poznaje kilka osób z którymi się zaprzyjaźnia. Brakuje jej kilku rzeczy, lecz nie narzeka. Jest jednak w szkole osoba, która wydaje się jej wyjątkowa. Jest to tajemniczy Edward Cullen. Jest to osoba, która nie nawiązuje bliższych kontaktów z innymi uczniami, poza rodziną. On jednak zachowuje się dość dziwnie w stosunku do Belli... Dziewczyna nie wie jednak dlaczego tak jest, lecz postanawia się dowiedzieć. To, czego dowiaduje się dziewczyna wydaje się nieprawdopodobne, aczkolwiek jest zupełnie prawdziwe.
Kim jest tajemnicza rodzina Cullenów? Jak potoczą się losy bohaterów książki? Jak zakończy się cała historia?
Książka podobała mi się. Można nawet powiedzieć, że więcej, niż tylko podobała. Czytało ją się przyjemnie i szybko. Pewnie gdyby nie taka popularność "Zmierzchu" i ekranizacja pierwszej części nie przeczytałabym, bo seria tych książek wydawała mi się z początku nudna. Pozory jednak mylą... Cóż, sama nie wiem, co jeszcze mogłabym o niej powiedzieć. Chyba tylko tyle, że naprawdę warto przeczytać...