Prasówka

potrzebuję prasówkę o najważniejszych wydarzeniach minionego tygodnia
tj.od czwartku 21 do dziś włącznie
tych wydarzeń ma być 8
tylko poproszę te nie najpopularniejsze bo wydarzenia nie moga się powtarzać
a 5 osób w klasie ma to zrobić

daje naj
fast fast fast

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T17:19:42+01:00
27 styczeń
Ministerstwo Skarbu Państwa sprzedało w piątek 14 milionów akcji Grupy Lotos. Cena została ustalona na 29 złotych i zawierała 6 procentowe dyskonto w porównaniu do wartości rynkowej. Transakcja zasiliła budżet państwa w 406 milionów złotych. Tym samym zaangażowanie SP zmniejszyło się z 64 do 53 procent. Na konferencji prasowej, wiceminister Adam Leszkiewicz potwierdził, że rozważany jest każdy scenariusz, włącznie z całkowitym pozbyciem się pakietu akcji na rzecz inwestora branżowego. Póki co, Skarb Państwa zobowiązał się do niesprzedawania akcji Lotosu po przez giełdę w ciągu co najmniej 180 dni (tzw. lock-up).

22-letni uczeń liceum technicznego chciał zrobić kawał i pojawił się w szkole koło Barcelony w przebraniu Rambo, "uzbrojony" w plastikowy karabin i pistolet. Wbrew swoim intencjom wywołał prawdziwą panikę. Dowcipniś został odwieziony na komisariat przez policję - poinformowała hiszpańska agencja Europa Press.
Ivan wtargnął do budynku szkoły w militarnym przebraniu, z atrapami broni. Jego żart nie spotkał się jednak ze zrozumieniem. Na miejsce natychmiast wezwano policjantów w kamizelkach kuloodpornych, którzy zabrali mężczyznę na komisariat.
Winowajca przyznał, że jego dowcip mógł mieć bardzo groźne konsekwencje, zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę niedawne przypadki strzelanin w szkołach w różnych krajach.
Za swój "żart w złym guście" Ivan został dyscyplinarnie zawieszony na dwa tygodnie, mimo że wcześniej dał się poznać jako uczeń "nastawiony pokojowo i niesprawiający problemów" - poinformowała szkoła.
25syczen
Gdy prezydent Barack Obama ogłosił kolejną strategię dla Afganistanu szybko pojawiły się głosy, że w rzeczywistości jest ona przygotowaniem do wycofania się spod Hindukuszu. Nie wiemy czy tak jest, ale nie da się ukryć, że wojska międzynarodowe nie radzą sobie w tym kraju i same nie mają pomysłu jak rozwiązać tą sytuację.


Pałac Prezydencki, Bank Centralny, ministerstwa finansów, obrony, sprawiedliwości, przemysłu i górnictwa, a także hotel Serena i siedziba Afghan Telecom stały się 18 stycznia celem ataku Talibów. Rebelianci wykorzystali zamachowców samobójców i zdołali się przedrzeć do serca „twierdzy Kabul”. Widok walk na ulicach miasta, które podobno jest jedynym bezpiecznym w kraju najlepiej obrazuje sytuację pod Hindukuszem.
21styczen
Płynące z Rosji żądania opłaty pełnego cła za importowaną ropę lub wyrażenia zgody na przejęcie najcenniejszych białoruskich przedsiębiorstw, przyparło Mińsk do muru. Białoruś nie ma ekonomicznej alternatywy dla rosyjskiej „propozycji”. Pobieżna ocena sytuacji Łukaszenki i jego reżimu pozwala wysuwać przypuszczenia, że kwestia utraty resztek politycznej samodzielności Mińska, jest tylko kwestią czasu.
Jak już wspominałem (por. „ Naftowa rozgrywka”), zaakceptowanie któregokolwiek rozwiązania zasugerowanego przez Moskwę (płacenie stuprocentowego cła eksportowego na ropę lub zgoda na przejęcie przedsiębiorstw naftowych), będzie dla Białorusi równoznaczne z całkowitym podporządkowaniem się Rosji.
26 stycznia w ramach odbywającego się w Brukseli posiedzenia Komitetu Wojskowego NATO miało miejsce robocze spotkanie bilateralne szefów Sztabów Generalnych Polski i Rosji – poinformował portal Onet.pl rzecznik prasowy sztabu generalnego Wojska Polskiego płk Sylwester Michalski.
O perspektywach współpracy może zadecydować spotkanie najwyższych rangą wojskowych - generałów Franciszka Gągora i Nikołaja Makarowa, które odbędzie się wiosną tego roku w Polsce. Podczas tego spotkania, jak czytamy w komunikacie, omówione zostaną perspektywy dwustronnej współpracy wojskowej obydwu państw.
Według uzgodnień, gen. Makarow na zaproszenie szefa SG WP złoży w maju oficjalną wizytę w Polsce w trakcie której zostaną uszczegółowione kierunki współpracy wojskowej Polski i Rosji. Wizytę poprzedzi spotkanie specjalnej polsko-rosyjskiej wojskowej grupy, która dokona wstępnych, roboczych ustaleń i uzgodnień przygotowujących spotkanie Szefów Sztabów Generalnych. Obrady grupy roboczej zorganizuje strona rosyjska w Moskwie.
Jak podkreśla Sztab Generalny WP w swym komunikacie, pierwsze oficjalne spotkanie szefów Sztabów Generalnych Rosji i Polski równoznaczne ze wznowieniem po wieloletniej przerwie wojskowych kontaktów roboczych na tym szczeblu miało miejsce 1 września 2009 roku, w ramach wizyty Premiera Federacji Rosyjskiej Władimira Putina w Polsce. Gen. Nikołaj Makarow spotkał się wówczas z szefem Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.
25styczen
W towarzystwie Paula Volckera - jednego z najbardziej poważanych szefów FED-u w historii tej instytucji - prezydent Barack Obama dopiero po roku urzędowania zaproponował nowe rozwiązania odnośnie regulacji rynków finansowych. Komentatorzy podkreślają, że obecność byłego szefa amerykańskiej Rezerwy Federalnej i nadania reformie nazwy „Reguły Volckera” jest zabiegiem PR-owym, który ma za zadanie wesprzeć kontrowersyjną reformę autorytetem znanego ekonomisty. „O ile system finansowy jest dzisiaj o wiele silniejszy niż rok temu, działa on nadal na tych samych zasadach, które doprowadziły do jego upadku” - stwierdził prezydent ogłaszając plan swojej reformy. Tego czy Obama wygra walkę z „bankową otyłością” póki co nie wiem, wydaje się jednak, że zaproponowane rozwiązania to krok w dobrym kierunku, chociaż nie brak co do niego wątpliwości.


2010-01-27T17:26:57+01:00
Http://www.tvn24.pl/fakty.html
strona na której są wiadomości z kiedy tylko chesz xD

Ja sobie stąd biore, wypisuje te ktore są najlepsze
i jest GIT (najlepiej te najkrótsze :D)

Pozdro
1 5 1