Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-01-27T17:32:13+01:00
Tytuł: Trzęsienie na Haiti - ogromne zniszczenia, wiele ofiar

Dnia 12 stycznia 2010 o godz. 16.53 czasu lokalnego na Haiti nastąpił główny wstrząc najpotężniejszego od ponad 200 lat trzęsienia ziemi. Epicentrum znajdowało się 10 km od stolicy, Port-au-Prince. Centrum miasta zostało doszczętnie zniszczone. Kataklizm według skali Richtera miało siłę od 7 do 7,3 punktów. Trzęsienie ziemi dotknęło cały kraj, nie oszczędziło żadnego miasta.

Podtytuł: Są tysiące ofiar

Ponad sto tysięcy osób mogło zginąć w wyniku trzęsienia ziemi na Haiti - tak sytuację kraju ocenia Premier Haiti, Jean-Max Bellerive. Czerwony Krzyż szacuje zaś, ze katastrofa dotknęła 3 miliony mieszkańców tego kraju. Infrastruktura została calkowicie zniszczona. Ludzie zostali pozbawieni żywności, bieżącej wody, elektryczności, komunikacji.

Podtytuł: Błagamy o pomoc - ambasador Haiti w Waszyngtonie

- To ogromna katastrofa - mówi na antenie CNN ambasador Haiti w Waszyngtonie. Zaapelował też na antenie do rządów wszystkich państw o pomoc. Pentagon rozważa możliwość wysłania wojska do pomocy medycznej i w odbudowie. Pomoc dla Haitańczyków ruszyła z wielu krajów z całego świata, w tym Polski.

Podtytuł: 8 Polaków na Haiti, 1 nieodnaleziony

Podczas katastrofy, według ambasady polskiej, na Haiti znajdowało się 8 Polaków. Do niedawna znano los 4 z nich, odnalezionych zostało 7. Los jednego Polaka pozostaje nieznany.

Podtytuł: Pomoc z Polski - uzbierano 103 tysiące złotych.

Zaraz po katastrofie Polska akcja humanitarna ogłosiła zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Według szacunku PAH, w ciągu 6 godzin od katastrofy uzbierano 103 tys złotych. To rekordowa suma. Zaangażowanie w akcję ciągle rośnie. Paczki przekazywane poszkodowanym zawierają żywność, koc, podstawowe środki medyczne i tabletki do uzdatniania wody. Państwa całego świata pracują nad naprawą wszystkich szkód. Czy jednak ktokolwiek może przywrócić teraz życie Haitańczyków do normalności?

Mam nadzieję że pomogłem :) Tekst w całości mój, opierałem się na wiadomościach i cytatach z innych artykułów.
1 5 1